Spotkanie wigilijne w przedszkolu w Otłoczynie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
20.12.2012.

Miesiąc grudzień w przedszkolu ma zawsze nieco inny wymiar, niż pozostałe miesiące w roku. Tematyka poruszana na zajęciach, związana jest ze Świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy czują się jakoś dziwnie wręcz bajecznie, jesteśmy wtedy wrażliwsi i chyba czujemy się bardziej szczęśliwi. Tradycje Bożonarodzeniowe były inspiracją do zaproszenia rodziców i dziadków na wspólne kolędowanie do naszego przedszkola, które miało miejsce 18.12.2012 roku. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam gościnnie zaproszony Zespół Muzyczny „PRIMAVERA”, z którym śpiewaliśmy najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Atmosfera była bardzo podniosła a niektóre świąteczne piosenki w wykonaniu zespołu, porwały najmłodszych do wspólnej zabawy. Po części artystycznej przyszedł czas na jakże oczekiwane spotkanie z Mikołajem. Mikołaj powitał dzieci dźwiękiem dzwoneczka, a one przywitały go specjalnie przygotowaną na tę okazję piosenką. Nastąpiło uroczyste rozdanie prezentów. Po rozdaniu prezentów nadszedł moment składania sobie życzeń. Podczas takich spotkań wszyscy czują się jak jedna wielka rodzina. Jest to wspaniała okazja do integracji. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za bardzo aktywny udział w przygotowanie tej  wspaniałej uroczystości.

Wychowawca grupy- mgr Monika Brudnicka

 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Adam Karczmarczyk   
20.12.2012.

Dnia 18.12.2012 r. w naszym przedszkolu odbyły się Bożonarodzeniowe Jasełka. Główną grupą prowadzącą spotkanie były „ Mrówki”, przygotowane  przez wychowawców : panie Lidię Drużyńską i Hannę Leśnikowską. Przebieg występu uatrakcyjniały także poprzez kolędowanie pozostałe grupy przedszkolne. Zaproszeni goście z entuzjazmem i zachwytem oglądali nasze pociechy, po czym przepełnieni duchem świątecznej atmosfery udali się do sal na wigilijny poczęstunek i mikołajkowe prezenty dla dzieci.

(pozostałe fotki w "czytaj całość"

Czytaj całość
 
Ho, ho, ho!!! Witaj Mikołaju Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
13.12.2012.

6 grudnia nasze przedszkole w Stawkach odwiedził TAJEMNICZY GOŚĆ  – ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Wszystkie dzieci czekały na Niego z wielką niecierpliwością. Już dawno napisały piękne listy, skrywające ich najskrytsze marzenia. Na twarzach przedszkolaków zagościł promienny uśmiech. Długa czerwona marynarka, czerwone spodnie, piękna srebrzysta broda…. Tak, to na pewno jest ON!!! „Ho, ho, ho!!! Witam Was, Kochani” – Mikołaj przywitał wszystkich brzmiącym jak dzwon głosem. Zaczęła się zabawa i rozdawanie prezentów.

 

Czytaj całość
 
Górnik w Przedszkolu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
13.12.2012.

4 grudnia nasze przedszkole odwiedził górnik. Zaproszony gość przybliżył przedszkolakom trudną i niebezpieczną pracę pod ziemią, oraz zaprezentował odświętny strój górniczy. Dzieci wzbogaciły słownictwo o nowe słowa. Wiedzą, że czapka górnicza nazywa się czako, a na niej jest perlik (młot) i żelazko (krótki kilof). Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie trawy po pracy.
Dzieci poznały także historię patronki górników Świętej Barbary. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły gościowi kwiaty, a panie zrobiły pamiątkowe zdjęcie. Była  to niewątpliwie ciekawa wizyta.
Nauczycielka przedszkola
Katarzyna Krzyżanowska

Czytaj całość
 
Informacje na temat ilości dzieci w roku szkolnym 2012/2013 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Redaktor: Adam Karczmarczyk   
13.12.2012.

 GMINNE PRZEDSZKOLE W STAWKACH
FILIA W OTŁOCZYNIE

 

Ślubowanie w Otłoczynie

 
Lp.GrupaLiczba dzieciDziewczętaChłopcyWychowawcy    
 1 Krasnoludki - Filia w Otłoczynie 25 12 13 Monika BrudnickaMagdalena Surkont- Rychlewska pomoc przedszkolna-Beata Kwiatkowska  

 

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 11