Tłusty czwartek przez dzień cały,słodkim królem - pączek mały Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.02.2013.
 

TŁUSTY CZWARTEK PRZEZ DZIEŃ CAŁY, SŁODKIM KRÓLEM – PĄCZEK MAŁY.

 

07.02.2012r. hucznie i wesoło obchodziliśmy w naszym przedszkolu Tłusty Czwartek.

   Jak wiadomo, tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę w rozwoju dziecka, dlatego grupa „Krasnoludków” postanowiła zachować tradycję poczęstunków, spotkań i zabaw tanecznych. Zaprosiliśmy do naszego przedszkola zaprzyjaźnioną grupę „Żabek” ze Stawek. Na stolikach królowały pączki i faworki. W trakcie tego tradycyjnego karnawałowego świętowania odbyły się ciekawe, śmieszne i zabawne konkursy, m.in. zjadanie pączka bez oblizywania się. Spotkanie to przysporzyło nam wszystkim miłych i zabawnych wrażeń.

 

Monika Brudnicka

 
Akcja Woda Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.02.2013.


W listopadzie 2012r. w grupie” Rybek” dzieci 3,4-letnich z Gminnego Pzedszkola  w Stawkach realizowane były zagadnienia z ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej ,,Mamo, tato, wolę wodę!”. Celem głównym programu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz zachęcenie do picia wody. Bohaterem kampanii była wodna postać - sympatyczny Zdrojek, który wprowadził dzieci w świat wody. Razem z nim odkrywały, skąd pochodzi woda, poznawały jej właściwości i zastosowanie. Dzieci poznały również znaczenie prawidłowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia, poznały sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym oraz poszerzyły wiedzę o otaczającym świecie.
Na zakończenie realizacji programu dzieci  wykonały wspólnie  prace plastyczną „Nasza przygoda ze Zdrojkiem”. Do efektów realizacji programu „Mamo Tato wolę wodę” należy zaliczyć zwiększenie ilości wypijanej przez dzieci wody, doskonalenie nawyku zdrowego odżywiania się oraz aktywnego trybu życia. 
 
 

 

zobacz zdjęcia w fotogalerii przedszkola w Stawkach 

 

 

 
W prezencie od rodziców z okazji Mikołajek Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.02.2013.
 
W prezencie od rodziców  z okazji Mikołajek „Rybki”  pojechały na  wycieczkę autokarową do Centrum Zabaw mieszczącym się w Toruniu.  Niezwykłą frajdą okazała się ogromna konstrukcja składająca się z labiryntu rur, przejść, zjeżdżalni i basenów z piłeczkami. Wysoka zjeżdżalnia znajdowała się na samym szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, dmuchanych skoczków, armatek na piłeczki, elektronicznych samochodów, koników oraz maczug i automatów. Każdy kto poczuł zmęczenie mógł skorzystać z zacisznego kącika malucha w którym można było odpocząć. W czasie dwu i pół godzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy z nas spalił mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie znajdującym się w Centrum Zabaw. 
 
Aktywność ruchowa w grupie "Rybek" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.02.2013.
Image 

Aktywność ruchowa w grupie „Rybek”

Aktywność ruchowa jest podstawowym czynnikiem stymulującym rozwój dziecka. utrzymującym wewnętrzną równowagę jego organizmu. Zabawy ruchowe są różnorodne, oparte na utylitarnych formach ruchu jak: chód. bieg, skok itp., a niektóre zawierają elementy korekty wy np. zabawy z elementami czworakowania, pełzania, rzutów, wspinania oraz ćwiczeń równoważnych. Poprzez stosowanie ćwiczeń - zabaw jako elementów korekcyjnych zapobiegamy wadom postawy, wzmacniamy określone grupy mięśniowe, wyrabiamy praktyczne umiejętności niezbędne dla współczesnego dziecka, które przemieniają się stopniowo w sprawność ruchową. Aktywność ruchowa wprowadza radosny nastrój, stanowi atrakcję i rozrywkę, przyczynia się do dobrego samopoczucia, daje dziecku pełną swobodę oraz korzystnie wpływa na kształtowanie cech motorycznych. 
 

 
 
Wielka gratka - Dzień Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
10.02.2013.

 

Wielka gratka – Dzień Babci i Dziadka

 

,,Za dobroć, miłość, troskę o wnuki, ogromne dzięki składamy…” – takie słowa usłyszeli zaproszeni goście ,,Karnawału z Babcią i Dziadkiem”. Wnuki przez śpiew, recytację wierszy oraz taniec wyrazili swoje emocje, towarzyszące codziennym relacjom z dziadkami.

Grupa ,,Biedronki” wraz z wychowawczyniami pp. Kingą Chlebowską i Anią Łoś przeniosła seniorów w karnawałowy nastrój. Po części z wierszykami i piosenkami odbyło się przedstawienie, w którym dzieci i wychowawcy zmierzyli się z zadaniem aktorskim. Spotkanie z ,,Panem Karnawałem” zakończyło się wspólnym rock’rolem z dziadkami.

W atmosferze tańców, śpiewów, w sali pełnej kolorów świat wnuków i dziadków splótł się jak serpentyny. Dziadkowie, obdarowani sercami z masy solnej wykonanymi przez dzieci,ze łzami w oczach życzyli sobie, by każdy dzień spędzony z wnukami był tak radosny jak miniony 31 stycznia 2013 roku.

 


Ania Łoś