"Od najmłodszych lat z poezją za pan brat" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
26.04.2013.
Image

„Od najmłodszych lat z poezją za pan brat…”

Dnia 26.04.2013r. w Przedszkolu Samorządowym nr 1  w Aleksandrowie Kuj. odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski twórczości Juliana Tuwima. Współzawodnictwo skierowane było do wszystkich przedszkolaków powiatu aleksandrowskiego.
            Do konkursu przystąpiło 51 dzieci; w tym 23 z grupy wiekowej 3-4 latki oraz 28 w wieku 5-6 lat. Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych.
Organizatorem konkursu było Przedszkole Samorządowe nr 1 w Aleksandrowie Kuj.
            Nasze przedszkole reprezentowali: w grupie młodszej Rozalia Leśnikowska oraz Jakub Kapica, natomiast w grupie starszej Julia Ankiersztajn oraz Mikołaj Schwebs.
Celem konkursu było : rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją, zachęcanie do występów na scenie, prezentacja umiejętności uczniów,  jak również uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy recytowali wiersze z zakresu literatury dla dzieci. Ocenie podlegał: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Poziom wystąpień był niezwykle wysoki i wyrównany, a wyróżnieni przedszkolacy zaprezentowali niemal profesjonalne umiejętności recytatorskie.
            Po wysłuchanych recytacjach Komisja Konkursowa udała się na naradę. Zwycięzcy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe, a Jury gratulowało im pięknych deklamacji, twórczej interpretacji utworów oraz zaangażowania. Pozostali uczestnicy Konkursu również wykazali się sumiennym przygotowaniem, pomysłowością i pięknymi recytacjami. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki za uczestnictwo oraz własny wkład pracy.
           VI Powiatowy Konkurs Recytatorski był dla najmłodszych aktorów piękną przygodą z poezją i miłą zabawą, a tak liczny udział dzieci i ich zaangażowanie dowiodły, że wiersze Juliana Tuwima są bliskie sercu kolejnego pokolenia. Zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Kacprzak

zobacz zdjęcia w fotogalerii przedszkola w Stawkach 


 

 
Dzień Ziemi Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
22.04.2013.
Image

Dzień Ziemi”

22.04.2013r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Ziemi”. W tym dniu dominowały hasła proekologiczne „segregacja odpadów” oraz „czyste powietrze jest dla nas lepsze”. Dzieci zapoznały się z kolorami pojemników do segregacji odpadów, poziom wiedzy w tym zakresie wśród dzieci okazał się wysoki. Przedszkolaki wyposażone w grabie, worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki w ramach akcji – porządkowały przedszkolny plac zabaw oraz teren wokół przedszkola. W ramach Dnia Ziemi przedszkolaki rozdawały również napotkanym mieszkańcom Otłoczyna własnoręcznie wykonane „medale czyścioszków”. Wyróżnienia te były skierowane do osób, które dbają o ład i porządek wokół swojego domostwa oraz tych,  którym ekologia nie jest obca.
 
Monika Brudnicka
 
Image 
 
Wiosenna wycieczka do kina Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.04.2013.
 Image
 

Dnia 18.04.2013r. odbyła się wycieczka edukacyjna do kina w MCK w Aleksandrowie Kuj.

W wyprawie brały udział dzieci z grup Misie i Mrówki wraz z nauczycielkami pp. Hanną Leśnikowską i Magdaleną Kacprzak oraz opiekunami Panią Aleksandrą Przeździęk i Karoliną Michalak.

Głównym celem wyjazdu było przygotowanie przedszkolaków do świadomego, aktywnego
i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, rozwijanie i kształtowanie świadomości oraz ekspresji kulturowej, jak również wrażliwości artystycznej najmłodszych. Wycieczkę rozpoczęliśmy  od edukacyjnej pogadanki na temat właściwego zachowania się podczas podróży autokarem oraz w czasie seansu kinowego. Tego dnia oglądaliśmy film p. „Król  Lew 3”. Szczęśliwi, zadowoleni i pełni nowych doznań  wróciliśmy do przedszkola. Przez resztę dnia humory dopisywały wszystkim dzieciom, a opowieściom o niezwykłych przygodach bohaterów filmu nie było końca.

 Magdalena  Kacprzak 

 zobacz zdjęcia w fotogalerii przedszkola w Stawkach


 

 
Z wizytą w piekarni Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
11.04.2013.

W dniu 11.04.2013 r. przedszkolaki w ramach cyklu zajęć „Od ziarenka do bochenka” wybrały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni w Otłoczynie. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, jak powstaje chleb, który każdy kupuje w sklepie. Zapoznały się z produktami potrzebnymi do wypieku pieczywa, z różnymi jego rodzajami oraz poznały maszyny, które wykorzystują piekarze. Każde dziecko z wielkim zainteresowaniem przyglądało się pracy piekarza i z uwagą śledziło etapy powstawania pieczywa. Z całą pewnością była to bardzo pouczająca wycieczka, dzięki której nasze przedszkolaki przekonały się na własnej skórze (ocierając krople potu z czoła) jaka ciężka jest praca piekarza. Po zwiedzaniu piekarni dzieci otrzymały pyszne rogale, które zjadły z wielkim apetytem. Na zakończenie maluchy podziękowały załodze piekarni, dzięki której mogły poznać tajniki wypieku pieczywa- obdarowując ją pamiątkowym kubkiem.

Wychowawca grupy mgr Monika Brudnicka

zobacz fotogalerię 


 

 
"Spiewające Brzdące" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
09.04.2013.

„Śpiewające Brzdące”

 „Żebyś w sytuacji trudnej mógł lub mogła westchnąć z wdziękiem: życie czasem nie jest cudne, ale przecież mam piosenkę .„  

Jeremi Przybora

Image 

Muzyka jest naturalnym sposobem wyrażania uczuć i emocji. Poprzez śpiew wnosimy do świata dziecięcego wiele radości i nowych przeżyć estetycznych. W związku z tym  9.04.2013 roku w naszym przedszkolu odbył się  Konkurs Piosenki „Śpiewające Brzdące”. W konkursie wzięły udział dzieci w wieku 3-6 lat. Prezentacje oceniane były w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. Celem konkursu było:  popularyzowanie piosenki dziecięcej, prezentacja umiejętności artystycznych przedszkolaków, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości artystycznej i kulturalnej oraz  kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Image 

Wykonawcy zaprezentowali utwory z repertuaru piosenki przedszkolnej o bardzo zróżnicowanej tematyce. Dobór piosenek był wyjątkowo trafny, dostosowany do wieku i możliwości uczestników, a dodane do tego wspaniałe stroje i świetne wokale sprawiły, że występy dzieci bardzo podobały się publiczności. Jury w składzie: Dorota Marczewska – przewodnicząca, nauczycielka muzyki i edukacji wczesnoszkolnej, Małgorzata Wdowczyk – dyrektor przedszkola,  Dorota Świtońska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej stanęło przed nie lada trudnym wyborem, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu byli doskonali. Komisja  po burzliwej naradzie wyłoniła zwycięzców i przyznała nagrody w następujących kategoriach:

Soliści 3-4 lata:

I miejsce – Oliwier Furyk  ( Rybki )

II miejsce – Danuta Przekwas  ( Rybki )

III miejsce -  Lena Witczak ( Żabki )

Wyróżnienia : Nadia Jelińska, Amelia Kowalczyk, Wiktoria Kowalik, Gabriela  Nowak, Adrian Rybczyński, Michalina Urbańska

 

Soliści 5-6 lat:

 I miejsce – Aleksandra Urbańska ( Mrówki)

 

II miejsce – Julia Ankiersztajn ( Biedronki )

III miejsce – Mateusz Kowalczyk ( Biedronki )

Wyróżnienia : Martyna Ziętek (Biedronki)

 

Zespoły:

 I miejsce (ex aequo) : Biedronki, Mrówki

 

II miejsce (ex aequo) : Dźwiękoludki z grupy Rybek, Misie

III miejsce : Żabki

 

Dodatkowo  Jury wyróżniło Oliwiera Furyka nagrodą  Grand Prix.

            Wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy talentu i odwagi oraz życzymy kolejnych sukcesów! 

 Kinga Chlebowska

Image 

(a publiczność "szalała" w rytm prezentowanych piosenek) 

Zobacz zdjęcia w fotogalerii przedszkola w Stawkach