Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "W świecie wierszy Juliana Tuwima" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
21.06.2013.
 

W konkursie plastycznym pt. „ W świecie wierszy Juliana Tuwima” zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Stawkach Filia w Otłoczynie wzięło udział 11 dzieci. Przedszkolaki biorące udział wykazały się wyobraźnią, starannością oraz pomysłowością w wykorzystaniu materiałów. W dniu 21.06.2013 r. niezależne Jury powołane przez organizatora postanowiło przyznać następujące nagrody.

W kategorii 5-6 latki:

I miejsce  - Maria Dudziak (Przedszkole Stawki)
II miejsce – Mateusz Kowalczyk (Przedszkole Stawki)
III miejsce – Bartosz Przydatek (Filia  Otłoczyn)

 

W kategorii 3-4 latki:

I miejsce Marianna Migdalska (Filia Otłoczyn)
II miejsce Ewa Mucha (Filia Otłoczyn)
III miejsce Natalia Skrodzka (Filia Otłoczyn)

 

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz drobny upominek.

Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom za udział w konkursie nagrodę książkową oraz drobny upominek.

Pozostali uczestnicy:

Adrian Rybczyński
Filip Rybczyński
Michalina Urbańska
Antoni Urbański
Łukasz Antoszewski

 

           

 zobacz fotogalerię


  
 
Dzień Dziecka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
18.06.2013.
 

W dniu 18,06,2013r. odbyła się autokarowa wycieczka do Nowego Ciechocinka na  „Ranczo pod Olszyną” – był to prezent  z okazji Dnia Dziecka. W programie wycieczki w części rekreacyjnej znalazło się m.in. oprowadzanie przez instruktorów dzieci na kucykach, które okazało się nie lada wyzwaniem. Dzieci z wielką radością bawiły się na placu zabaw, gdzie zastaliśmy dostojnego pawia. Po tych atrakcjach zostaliśmy zaproszeni na kiełbaski z grila i soczek. Następnie razem z panią Moniką – opiekunem grupy zwiedzaliśmy Ranczo (m.in. ozdobne zwierzęta i ptaki, kuce i konie). Po części rekreacyjnej wszystkie maluchy wyruszyły na przejażdżkę tramwajem konnym po Ciechocinku. Było bardzo wesoło, humory wszystkim dopisywały mimo paru kropel deszczu przeplatanych słońcem. 

Wychowawca grupy: mgr Monika Brudnicka 
Image 

 
II Przegląd Folkloru Dziecięcego "Głęboka Studzienka" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
14.06.2013.
Image

          14.06.2013 r. o godzinie 13:00  odbył się II Przegląd Folkloru Dziecięcego  „Głęboka Studzienka”, zorganizowany przez wychowawców grupy „Rybek” panie Małgorzatę Witczak i Ewę Rolirad.

         W piątkowe popołudnie nasze przedszkole rozbrzmiewało dźwiękami  regionalnych piosenek wyliczanek i zabaw. Na scenie w tradycyjnych strojach ludowych pojawili się mali Ślązacy, Krakowianie, Łowiczanie ,Górale i Kujawiacy. Gościnnie wystąpiła Orkiestra z Ostrowąsa, która przepięknie rozpoczęła i zakończyła Przegląd . Panie z Koła Gospodyń   wsi Stawki podawały tradycyjny smalec  i ogórki małosolne. Pan Kozłowski podarował wszystkim uczestnikom kiełbasę, a Zakład Cukierniczy Wuzetka upiekł  ogromną drożdżówkę.

          Przegląd miał  na celu stworzenie najmłodszym okazji do poznania folkloru, śpiewu i tańca ludowego, a przede wszystkim tradycyjnych zabaw dziecięcych.  Miał również zachęcić nauczycieli do wplatania w program wychowania przedszkolnego najcenniejszych elementów rodzimej tradycji i obyczajów.

        II Przegląd Folkloru Dziecięcego zakończył się wspólnym śpiewem piosenki „ Głęboka studzienka” w wykonaniu wszystkich przedszkolaków oraz występem Orkiestry z Ostrowąsa. Na zakończenie pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk wręczyła uczestnikom dyplomy i podziękowania. Dzieci otrzymały słodką niespodziankę: watę cukrową i lizaki oraz kolorowe wiatraczki. 

          Dziękujemy za pomoc w organizacji: panu Sławomirowi Kozłowskiemu, Zakładowi Cukierniczemu „Wuzetka”, Przedsiębiorstwu Usługowemu „Algawa”, paniom z Koła Gospodyń wsi Stawki , pani Annie Obialskiej, pani Katarzynie Obialskiej, panu Arkadiuszowi Obialskiemu , pani Aleksandrze Benedykcińskiej-Przekwas , panu Piotrowi Kurczewskiemu, pani Izabeli Furyk, panu  Łukaszowi Serkowskiemu, państwu Rochowicz, panu Jarosławowi Witczak.

Małgorzata Witczak

Image 


 

 
Dzień Małego Europejczyka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
04.06.2013.

 Image

Dzień Dziecka - Dzień Małego Europejczyka

Dnia 04.06.2013 r. w naszym przedszkolu został zorganizowany Międzynarodowy Dzień Dziecka – Dzień Małego Europejczyka. Wesoło i zdrowo,  bo na sportowo rozpoczęliśmy olimpiadę. Na wstępie organizatorzy uroczystości- Kamila Szajda i Magdalena Kacprzak przywitały dzieci reprezentujące poszczególne państwa Unii Europejskiej oraz złożyły życzenia wszystkim zawodnikom. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Pani Dyrektor- Małgorzata Wdowczyk, w momencie przecięcia czerwonej wstęgi. Nie zabrakło również odpalenia racy świetlnej, odśpiewania hymnu olimpijskiego oraz złożenia uroczystego ślubowania.          

 W zawodach brały udział wszystkie dzieci z przedszkola. Uczestnicy mogli popisać się swoimi   umiejętnościami w różnorodnych konkurencjach. Najlepsze wyniki gwarantowały zwycięstwo w poszczególnych etapach turnieju, a  sportowcy otrzymali dyplomy i drobne upominki dla swoich grup. Całość uroczystości opiewała również w zabawy muzyczno – ruchowe. Nie zabrakło także niespodzianek dla dzieci. Jedną z nich był udział wychowawców w konkurencji o nazwie „Wyścig pracowitych mrówek”.  Wszystkie panie pokonały bezbłędnie i w bardzo szybkim czasie wyznaczony tor przeszkód. Dzieci z uśmiechem od ucha do ucha kibicowały nauczycielkom. Po udanej zabawie wszyscy udali się na pyszny obiad.

Na zakończenie olimpiady każdy zawodnik otrzymał „Dyplom Najmłodszego Supersportowca” oraz słodki upominek. Mamy nadzieję, że  przedszkolaki  spędziły  czas bardzo miło i wesoło.

 

Magdalena Kacprzak 

Image