Program edukacyjny "Trzymaj Formę"
 

 

Program edukacyjny „Trzymaj Formę”

Koordynator (gimnazjum): Monika Małecka

Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. „Trzymaj formę"  to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym przyjemne, zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Program pomaga rozwijać zainteresowania uczniów i poszerza ich wiedzę o świecie. Realizowany jest metodą projektu, dzięki czemu wykracza poza podstawę programową i programy nauczania szkoły.

Służy promocji aktywności fizycznej, uczy prawidłowego, czyli zróżnicowanego i zbilansowanego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży.   Dzięki udziałowi w tym programie otrzymaliśmy materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli ,przygotowane przez Polską Federację Producentów Żywności przy współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia oraz Zakładem Medycyny Szkolnej Instytutu Matki i Dziecka.

 


 

  

Filtruj 
Data Tytuł pozycji Autor Odsłony
10.02.2013. Trzymaj Formę Adam Karczmarczyk 908
 
««  start « poprz. 1 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 1 z 1