Start arrow Kronika wydarzeń arrow Drzwi otwarte

Drzwi otwarte Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Monika Kruczkowska   
22.04.2016.

Image 

            22 kwietnia nasze gimnazjum odwiedzili uczniowie klas kończących szkołę podstawową. W progach szkoły gościliśmy szóstoklasistów z Aleksandrowa Kujawskiego, Ostrowąsa, Wołuszewa i Stawek. „Drzwi otwarte” rozpoczęły się prezentacją multimedialną naszego gimnazjum. Przedstawiciele klas pierwszych opowiedzieli o szkole, jej kadrze i wyposażeniu, zajęciach dodatkowych, kołach zainteresowań, drużynie harcerskiej, planowanych uroczystościach oraz wyjątkowych wydarzeniach dziejących się w naszym gimnazjum. Zostały wymienione najważniejsze osiągnięcia uczniów naszej szkoły z różnych dziedzin. Mogliśmy pochwalić się wysokimi notami w sporcie, konkursie biologicznym, literackim, fotograficznym oraz konkursach recytatorskich i muzycznych. Ponieważ w szkole nie brakuje uczniów rozwijających swoje pasje i zainteresowania, postanowiliśmy przedstawić niektóre z nich. Michał Kopaczewski i Julia Urbańska zaśpiewali piosenki, Marta Witkowska zaprezentowała recytację fragmentu opowiadania ,,Jantolkowa” autorstwa Patronki szkoły, Marii Danilewicz Zielińskiej; Zuzia Piskrzyńska i Laura Gazda opowiedziały o pasji językowej i wyjeździe na EuroWeek, a Weronika Pluskota pokazała swoje zdjęcia.

            W związku z tym, że z roku na rok przybywa uczniów zainteresowanych sportem, młodzież osiąga coraz lepsze wyniki w tej dziedzinie. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom młodych pasjonatów, w naszym gimnazjum został ogłoszony nabór do klasy sportowej o specjalności siatkówka dziewcząt oraz piłka nożna chłopców. Być może znajdą się w niej niektórzy uczniowie uczestniczący w tegorocznych ,,Drzwiach otwartych”. Szóstoklasistki siatkarskiej drużyny ze szkół podstawowych z Aleksandrowa Kujawskiego dały próbkę swych sportowych umiejętności, rozgrywając w sali gimnastycznej zaimprowizowany mecz. Było na co popatrzeć!  Z kolei absolwenci gimnazjum w Stawkach Michał Żuchowski i Szymon Wesołowski zaprezentowali pokaz freestyle  w piłce nożnej.  

            Po sportowych emocjach przyszli gimnazjaliści udali się w towarzystwie rodziców, wychowawców i przedstawicieli gospodarzy na spacer po szkole, odwiedzając sale lekcyjne, bibliotekę, Izbę Patrona oraz stołówkę.  Mogli przyjrzeć się wyposażeniu szkoły, porozmawiać z nauczycielami i starszymi kolegami o nauce, rozrywkach, atmosferze panującej w naszym gimnazjum. Ostatnim punktem odwiedzin był słodki poczęstunek.

             ,,Drzwi otwarte” przygotowały tradycyjnie klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawczyniami -  Barbarą Kozłowską i Moniką Kruczkowską.

 

Monika Kruczkowska

Image 

Image 

Image 
folder szkoły