Start arrow Kronika wydarzeń arrow Szkolna uroczystość z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

Szkolna uroczystość z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Marek Drużyński   
29.04.2016.

Image
 

1050. rocznica Chrztu Polski

            966 rok to najważniejsza data w historii naszej ojczyzny. Uważana jest również za symboliczny początek państwa polskiego i polskiego Kościoła katolickiego. W 2016 r. obchodzimy 1050. rocznicę Chrztu Polski. Z tej okazji 29 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z udziałem władz gminy i uczniów naszej szkoły, wyreżyserowana przez pana Marka Drużyńskiego, nauczyciela historii. Oprawę muzyczną zapewniła pani Dorota Stanicka - nauczyciel muzyki. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.00 na dużej sali gimnastycznej - specjalnie zaciemnionej na potrzeby przedstawienia. W blasku świec i przy dźwiękach muzyki przewodnicząca samorządu uczniowskiego powitała zgromadzonych gości i przedstawiła cel naszego spotkania. Następnie mieliśmy możliwość obejrzenia krótkiego filmu specjalnie stworzonego na potrzeby rocznicy. Nie zabrakło pięknej recytacji – fragmentów kronik historycznych oraz pamiętnej sceny pod krzyżem, gdzie odbył się chrzest Mieszka I. Całość akademii uzupełniały chóralne śpiewy w wykonaniu uczniów naszej szkoły. To wyjątkowe święto na pewno pozostanie na długo w naszej pamięci.

Marek Drużyński

Image