Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Wheelchairtrip dookoła Europy i Ameryki Południowej"

"Wheelchairtrip dookoła Europy i Ameryki Południowej" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
09.05.2016.
Image
 

9 maja nasi gimnazjaliści mieli wielką przyjemność obcować przez 45 minut z podróżnikami. Była to piękna lekcja o realizacji marzeń i pasji.

Michał Woroch i Maciej Kamiński przejechali 18 tys. km samochodem po Europie i Afryce. Wyruszyli 3 czerwca 2012 roku. Do domów wrócili po trzech miesiącach. Ich trasa wiodła m. in. przez Lubljanę, Rzym, Barcelonę, Casablancę, Lizbonę, Paryż i Berlin. Podróż okazała się trudną wyprawą, z której wrócili mocniejsi psychicznie. Ludzie im sprzyjali na każdym kroku.  Po takich wyprawach  przekonali się, że nic nie jest w stanie ich ograniczyć.

„Czasem zatrzymywaliśmy się w opuszczonych kurortach, pośród pustego krajobrazu, by móc prowadzić długie rozmowy, nawet o fizyce jądrowej. Potem zostawiając samochód przed centrami miast, wtapialiśmy się w nie, poznając ludzi. Z jednym z profesorów Uniwersytetu w Perpignan (Francja) spędziliśmy dwa wieczory, przegadując je do późnych godzin” - opowiadali. Ta podróż pokazała,  że dwóch niepełnosprawnych pomimo ograniczeń fizycznych jest w stanie dokonać rzeczy niemożliwych: 3 miesiące, 13 państw i 2 kontynenty! Ich domem i środkiem lokomocji był samochód.

W tej chwili skupiają się na kolejnym projekcie, który związany jest z ich następną półroczną wyprawą, tym razem do Ameryki Południowej. 

 Warto zajrzeć na stronę: www.wheelchairtrip.com

Zaproszeni goście pokazali młodzieży, że marzenia się spełniają. Jeżeli rozpoczniemy je realizować małymi krokami, to i te największe są w zasięgu ręki. Chcą, aby wszyscy uwierzyli, że mogą robić to samo, że niepełnosprawność nie musi ich ograniczać. Mają wielu przyjaciół, na których zawsze mogą liczyć. Lekcja pokazała, że krąg zainteresowanych ich osobami powiększył się o naszą młodzież gimnazjalną. 

  Image