Start arrow Kronika wydarzeń arrow Święto Szkoły

Święto Szkoły Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
01.06.2016.
Image

             Kolejny już rok święto naszej szkoły obchodziliśmy na sportowo i piknikowo, w dodatku przy pięknej pogodzie. W dniu 1 czerwca – Dniu Dziecka, uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum zebrali się na boisku gminnym w Stawkach, by uczcić Patronkę i rywalizować w zawodach sportowych. Najmłodsze dzieci naszego zespołu szkół swoje gry, zabawy i konkurencje sprawnościowe rozgrywały na terenie boiska szkolnego.

            Po powitaniu uczniów i nauczycieli przez panią dyrektor Małgorzatę Wdowczyk plan imprezy przedstawili: Danuta Olejnik, Krystian Linek oraz Tomasz Olejnik. Zaczęła się ona od biegu o ,,Puchar dyrektora szkoły”, a raczej – o cztery puchary. Otrzymali je: Weronika Kulpa (kl. IV b), Damian Majewski (kl. VI a), Marta Urbańska (kl. III a) oraz Filip Krzyżanowski (kl. III b). Miejsca drugie w biegu zajęli: Maja Modrzejewska (kl. V), Krzysztof Bytner (kl. VI a), Oliwia Kulpa (kl. II a) i Cezary Parzybut (kl. II b), zaś trzecie – Joanna Kuberska (kl. IV b), Jan Kraszewski (kl. IV b), Katarzyna Sobierajska (kl. II b) oraz Jakub Żuchowski (kl. I a).

Image 

            Następnie uczniowie: Zuzia Piskrzyńska i Edgar Kmiołek z kl. II a przedstawili koleje życia i najważniejsze dokonania naszej Patronki oraz zreferowali, co dla uczczenia Jej pamięci działo się i jeszcze będzie się dziać w tym roku szkolnym w szkole. Wystąpienie gimnazjalistów zakończyło się humorystycznym akcentem – Edgar opowiedział gwarą kujawską, jak to kiedyś na Kujawach bywało, a jak jest dziś.

            Kolejna część przebiegała dwutorowo – na boisku odbywały się mecze w piłce nożnej, a na scenie – rywalizacja klas IV – VI w Turnieju Wiedzy o Patronie Szkoły. W tym roku klasowe drużyny miały przed sobą następujące zadania: rozwiązać krzyżówkę sprawdzającą wiedzę o biografii Patronki, naszkicować Jej portret  na podstawie zdjęcia oraz przedstawić stylizację pod hasłem ,,Twoja postać wygląda znajomo”. Najwięcej emocji wzbudziła wśród widzów ostatnia z konkurencji, bo stylizacje na wybraną fotografię Pani Marii były pomysłowe i nadzwyczaj udane, co można podziwiać na zdjęciach. I miejsce i przechodni puchar dla najlepszej drużyny zdobyła klasa IV a, wyprzedzając kolejno: klasę V, VI a, IV b i VI b. 

            Gimnazjaliści mogli się popisać swoją wiedzą o Patronce szkoły dzień wcześniej, zmagając się indywidualnie z pytaniami  Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Marii Danilewicz Zielińskiej. W tym roku bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III a: Klaudia Waśkowska, Marta Urbańska i Tomasz Ziemniak, którzy zajęli miejsca na podium.

Image 

            W meczach turniejowych w piłkę nożną w szkole podstawowej z każdej klasy oddzielne zespoły tworzyli chłopcy i dziewczęta, a wynik rywalizacji był łączny. W rozgrywkach  wygrała klasa VI b przed VI a i IV b. Tytuły najlepszych zawodników otrzymali: Jan Kraszewski (IV b), Mateusz Kraszewski (VI b), Damian Majewski (VI a) i Bartosz Dudziński (VI b). Wśród gimnazjalistów wygrał zespół z klasy III b przed połączoną drużyną ,,reszty świata”, klasą II b i reprezentacją dziewcząt. Najlepszym zawodnikiem został Konrad Kamiński z klasy II a.

Image 

            Dodatkową atrakcją święta i okazją do ruchu okazały się gorące rytmy muzyki disco-polo, przy których ruszyły do tańca na scenie niektóre gimnazjalistki. Było co podziwiać!

Image 

            W przerwach między turniejami i meczami wszyscy uczniowie mogli posilić się żurkiem i kiełbaskami z grilla, były też napoje, słodycze i lody, wszystko dzięki hojności sponsorów  i operatywności przedstawicieli Rady Rodziców: Anny Kozłowskiej i Andrzeja Dylewskiego, którym zasłużenie uczniowie zaśpiewali na koniec uroczystości ,,Sto lat!” w ramach podziękowań. Oczywiście należą się one także wszystkim sponsorom, których lista będzie w osobnym artykule.  

            Na zakończenie Święta Szkoły odbyło się podsumowanie wszystkich zawodów i konkursów oraz rozdanie nagród. Tych było bardzo dużo – oprócz pucharów i różnego rodzaju sprzętu sportowego dla indywidualnych zwycięzców były także pizze – olbrzymki oraz piłki dla każdej z klas.  Pani dyrektor skierowała słowa podziękowania pod adresem przedstawicieli Rady Rodziców: Pani Anny Kozłowskiej i Pana Andrzeja Dylewskiego. To właśnie oni włożyli najwięcej serca i pracy w poszukiwanie darczyńców i organizację święta. Pogratulowała udziału wszystkim uczestnikom i podziękowała nauczycielom za przygotowanie przedsięwzięcia. Za jego część sportową odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego: Krystian Linek i Tomasz Olejnik, koncepcję całości opracowały i konkursy o Patronce szkoły przeprowadziły polonistki: Danuta   Olejnik, Anna Stanek i Kamila Kurnatowska, a rozgrywki dla klas najmłodszych wymyśliły i zrealizowały panie: Anna Łoś, Dorota Świtońska i Dorota Stanicka.

Anna Stanek

Image 

 

Image 

 


 
Image
Image
Image
Image 
Image 
Image 
Image 
Image 
Image