Start arrow Kronika wydarzeń arrow Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
24.06.2016.
Image

            W tym wytęsknionym przez wszystkich uczniów dniu w pierwszych rzędach w sali gimnastycznej, gdzie odbywała się uroczystość, siedzieli trzecioklasiści, którzy tym razem żegnali się z naszą szkołą na zawsze. Po otrzymaniu świadectw ukończenia gimnazjum zostali absolwentami Publicznego Gimnazjum w Stawkach.

            Pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk podziękowała nauczycielom i uczniom za pracowity rok szkolny, za udział i sukcesy w wielu konkursach oraz złożyła życzenia atrakcyjnych i bezpiecznych wakacji. Następnie przyjęła ślubowanie od absolwentów. Po nim otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody uczniowie klas trzecich: Marta Urbańska, Alicja Dziedzic, Sandra Czerniejewska, Tomasz Ziemniak i Weronika Kłonowska, a ich rodzice – listy gratulacyjne. W dalszej kolejności świadectwa odebrali pozostali trzecioklasiści oraz najlepsi uczniowie klas pierwszych i drugich. Podobnie jak w latach ubiegłych pani dyrektor wręczyła statuetkę dla najlepszego ucznia w szkole. Ten zaszczyt przypadł Edgarowi Kmiołkowi z klasy II a, który osiągnął średnią ocen 5,8.  Nagrodę za pracę na rzecz szkoły, w tym dbanie o nagłośnienie imprez szkolnych, otrzymał Konrad Kamiński, także z II a. Akademię prowadzili: Edgar Kmiołek i Zuzia Piskrzyńska.

            Na zakończenie klasy trzecie pożegnały szkołę skeczem, w którym ,,podobieństwo do niektórych nauczycieli uczących w naszym gimnazjum” miało być ,,niezamierzone i czysto przypadkowe”, ale rozbawione twarze nauczycieli i uczniów wskazywały, że jednak osiągnięto sukces wynikający z podpatrzenia pewnych charakterystycznych gestów, nawyków i powiedzonek pedagogów. W tym wesołym nastroju nastąpiło pożegnanie absolwentów z wychowawcami: Romanem Wachowskim i Kamilą Drużyńską, które przeniosło się do sali 25. Tam już nie było tak wesoło i można się było przekonać o nieprawdziwości powiedzenia: ,,Chłopaki nie płaczą”. Ale to już zupełnie inna historia…

 Anna Stanek

Image