Start arrow Kronika wydarzeń arrow Rozpoczęliśmy nowy rok nauki

Rozpoczęliśmy nowy rok nauki Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
01.09.2016.
Image

            Rok szkolny 2016/17 rozpoczął się piękną, jeszcze letnią pogodą. Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która z powodzeniem pomieściła 360 uczniów, 36 nauczycieli oraz wielu rodziców, towarzyszących swoim dzieciom w pierwszym dniu nowego roku szkolnego.

            Pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk powitała wszystkich, życząc uczniom jak najwyższych osiągnięć w nauce oraz sukcesów w konkursach, a nauczycielom – powodów do satysfakcji z wykonywanej pracy. Przypomniała o Patronce szkoły – Marii Danilewicz Zielińskiej – jako o wzorze, który powinni naśladować uczniowie uczęszczający do szkoły Jej imienia. Następnie przedstawiła dwie nowe nauczycielki: Ewę Openchowską i Angelikę Urbańską oraz poinformowała, że w naszym zespole szkół po raz pierwszy została utworzona klasa sportowa (w gimnazjum), jedyna w powiecie aleksandrowskim. Jej uczniowie będą trenować dwie dyscypliny sportowe: siatkówkę oraz piłkę nożną, a ich trenerami będą: Ewa Openchowska i Krystian Linek.

            Po komunikatach organizacyjnych i porządkowych uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.

Anna Stanek

 

Image