Start arrow Kronika wydarzeń arrow Nasze siatkarki w ogólnopolskim turnieju

Nasze siatkarki w ogólnopolskim turnieju Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
19.09.2016.
Image 

            Siatkarki z klasy I a (sportowej) wzięły udział w I Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Młodziczek, który odbył się w dniach 17 – 18 września w hali sportowej OSiR w Ciechocinku. Rywalizowało ze sobą 12 zespołów, w tym m. in. aktualne wicemistrzynie Polski oraz zespół kadry województwa kujawsko – pomorskiego. Dziewczęta tworzyły dwie drużyny: Aleksandria I w składzie: Nina Tłuchowska (kapitan), Wiktoria Mić, Klaudia Chojnacka, Patrycja Machtlewska, Nikola Tumińska, Julia Gradowska i Zuzanna Lewandowska oraz Aleksandria II: Zuzanna Piotrowska (kapitan), Marika Chełmińska, Wiktoria Grącka, Julia Kawczyńska, Modesta Zegarowska, Karolina Suwalska i Maria Borowicka. Obie drużyny szkolą się pod opieką trenerki Ewy Openchowskiej, przy wsparciu Angeliki Nasińskiej.

            Sobotnie zmagania przyniosły trzy zwycięstwa Aleksandrii I, którą tworzą dziewczęta grające w klubie już przez 3 lata oraz trzy porażki drugiej drużyny, dla której był to debiut po dwutygodniowym zaledwie szkoleniu. Zgranie i wysoki poziom gry pierwszego zespołu oraz chęć walki drugiego dały się zauważyć przez wszystkie mecze sobotnie i niedzielne. Co bardzo cieszy – obie drużyny wspaniale kibicują sobie nawzajem, zagrzewają się do walki piosenkami i skandowaniem rymowanych haseł, a także potrafią się wspierać w chwilach nieudanych zagrań czy nietrafionych serwów. Do grona kibiców należało także niemałe grono rodziców, niżej podpisana wychowawczyni klasy sportowej oraz dyrektor szkoły – Małgorzata Wdowczyk.

            W niedzielę dziewczęta Aleksandrii I rozegrały dwa zacięte mecze, walcząc o każdy punkt, ale przegrały ze starszymi i bardziej doświadczonymi szkoleniowo zespołami z Redy Ciechocino i Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Zajęły trzecie miejsce w turnieju i zapoczątkowały w naszej szkole tradycję zdobywania pucharów w turniejach piłki siatkowej. Aleksandria II oba mecze przegrała, zajmując ostatecznie 12. miejsce. 

            Obie drużyny zasługują na gratulacje. Dziewczyny, oglądać Wasze mecze to prawdziwa przyjemność! Mam nadzieję, że do kibicowania już w następnym meczu włączą się nowe koleżanki i nowi koledzy z ZS w Stawkach.

Anna Stanek

Image