Start arrow Kronika wydarzeń arrow Dzień Języków Obcych

Dzień Języków Obcych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Żurawska   
11.10.2016.

 Image

 

    Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest dwudziestego szóstego września. W naszej szkole apel z tej okazji odbył się 11 października.
    Na początku zostały przedstawione cele i historia tego święta. Następnie uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej zaprezentowali fragment baśni pt.”Czerwony Kapturek” w językach: angielskim i niemieckim. Po przedstawieniu klasa III a gimnazjum zaprezentowała scenkę „W greckiej restauracji”, w której posługiwano się językiem angielskim. Uczniowie starali się przekonać obecnych, że warto uczyć się języków obcych, ponieważ są one bardzo przydatne. Dzięki ich dobrej znajomości jesteśmy obywatelami świata i swobodnie się w nim czujemy. 

 

Kamila Żurawska

Image