Start arrow Kronika wydarzeń arrow Za serce, za wiedzę - dziękujemy...

Za serce, za wiedzę - dziękujemy... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
14.10.2016.

Image

            14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczystość, w trakcie której – oprócz życzeń i wyrazów wdzięczności dla pracowników oświaty – można było usłyszeć uroczyste ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. To był także dzień podziękowania za wieloletnią pracę nauczycielską pani Barbarze Kozłowskiej, która przeszła na emeryturę. W tym roku w akademii w Zespole Szkół w Stawkach uczestniczyli także – jako goście:  pan Andrzej Olszewski - Wójt Gminy Aleksandrów Kujawski, pan Maciej Maliszewski - przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu oraz pan Andrzej Dylewski – przewodniczący Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Stawkach.

            Po okolicznościowych przemówieniach i wręczeniu Nagród Wójta i Nagród Dyrektora głos zabrali uczniowie, którzy wierszem i piosenką składali życzenia swoim nauczycielom. Nie zabrakło także tradycyjnych kwiatów dla pracowników szkoły – od pana wójta oraz od uczniów. W imieniu wszystkich uczniów klasa II a życzyła pani Kozłowskiej słonecznych dni na emeryturze, a wcześniej słowa podziękowania wygłosili:  pani dyrektor i przewodniczący rady rodziców. 

            Na zakończenie przedstawiciele klas pierwszych gimnazjum pokazali swoje talenty aktorskie w kabaretowej scence ,,Już za parę lat…”, w której roztoczyli przed publicznością wizję kształcenia bliską sercu niejednego ucznia – szkoły bez czytania lektur, pisania, rozwiązywania zadań, za to z obowiązkowymi tabletami, grami komputerowymi także zadawanymi do domu i łapaniem pokemonów na pokolekcje. Jak przewrotnie pokazało to przedstawienie – uczniowie w takiej szkole po kryjomu czytaliby książki, samodzielnie pisali rozprawki, a nawet chodzili do teatru.

            Uroczystość przygotowały ze swoimi uczniami wychowawczynie klas pierwszych gimnazjum: Hanna Kaźmierczak i Anna Stanek, dekoracje powstały dzięki pomocy Kamili Drużyńskiej, a oprawę muzyczną zapewniła Dorota Stanicka.

 

Anna Stanek

 

Image