Start arrow Kronika wydarzeń arrow Dzień Papieski- Budujemy Żywy Pomnik Jana Pawła II

Dzień Papieski- Budujemy Żywy Pomnik Jana Pawła II Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
10.10.2016.

Image 

" Bądźcie świadkami miłosierdzia!"- to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, organizowanego od 16 lat przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jednym z najważniejszych działań Fundacji jest prowadzony od początku jej istnienia program stypendialny. Pomoc w postaci stypendium przyznawana jest zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin, pochodzącej z małych miejscowości. W ramach Dnia Papieskiego w całej Polsce i zagranicą prowadzona jest zbiórka środków na ten cel przy kościołach. Także w Odolionie można było wesprzeć to charytatywne dzieło. W niedzielę 9 października zbiórkę na rzecz Fundacji przeprowadziła młodzież gimnazjalna, którą wspierały najmłodsze wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas: Julia, Ania i Klaudia.

Agnieszka Marjańska 

Image