Start arrow Kronika wydarzeń arrow Akcja Szkolnego Koła Caritas

Akcja Szkolnego Koła Caritas Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
10.10.2016.

 

 

Nasz szkoła corocznie uczestniczy w akcjach charytatywnych pod hasłem " Szkoło, pomóż i ty". Organizatorem akcji jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty, z siedzibą w Gdyni. Udział w tych działaniach uczy otwartości na drugiego człowieka, wrażliwości na cierpienie, życzliwości i umiejętności dzielenia się z innymi.

Również w tym roku szkolnym przystąpiliśmy do akcji. Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas przez cały wrzesień rozprowadzały cegiełki w postaci pomocy naukowych. Uczniowie chętnie nabywali cegiełki, dokonując w ten sposób darowizny na rzecz podopiecznego Fundacji, 19-letniego Dominika Czerniaka, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę. Dzięki ofiarności i zaangażowaniu naszych uczniów zebraliśmy kwotę 140,50 zł., która została przekazana na konto Fundacji.

Wszystkim, którzy wsparli tę charytatywną akcję oraz wolontariuszkom z koła Caritas serdecznie dziękuję.

 

 Agnieszka Marjańska
 opiekun SK Caritas