Start arrow Kronika wydarzeń arrow Szkolne Koło Caritas przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkuje zaniedbane groby

Szkolne Koło Caritas przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkuje zaniedbane groby Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
26.10.2016.

 Image

Szkolne Koło Caritas w Stawkach od kilku lat przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkuje zaniedbane groby na okolicznych nekropoliach. Tym razem wolontariusze w charakterystycznych czerwonych koszulkach pojawili się na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kuj. Uczniowie zatroszczyli się najpierw o miejsce dla nich szczególne- grób patronki szkoły Marii Danilewicz Zielińskiej. Następnie dzięki ich wysiłkowi i pomocy rodziców udało się uporządkować kilkanaście zaniedbanych nagrobków.
Na  koniec uczniowie jeszcze raz spotkali się przy grobie swojej patronki, aby pomodlić się i zapalić znicze. Osoby odwiedzające w tym czasie swoich bliskich zmarłych z zainteresowaniem przyglądały się młodym wolontariuszom. Być może dobry przykład sprawi, że na cmentarzu nie będzie już miejsc zaniedbanych i zapomnianych. W akcji uczestniczyli uczniowie kl. IVb: Kuba Anaszewicz, Igor Krzyżanowski, Roksana Pawlak i Amelia Wesołowska wraz ze swoimi mamami.

Agnieszka Marjańska

Image