Start arrow Biblioteka arrow Czytamy czytamy!

Czytamy czytamy! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Drużyńska   
28.10.2016.
Image

        W ramach realizacji jednego z priorytetów MEN  dotyczących upowszechniania czytelnictwa i rozwijania kompetencji czytelniczych młodzież z klasy III c szkoły podstawowej  przeczytała i omówiła kolejną legendę - „ Legenda  o Toruńskich Piernikach”.

            Toruń to miasto, które znajduje się blisko nas, każdy z uczniów tam był, każdy kosztował toruńskich specjałów, jakimi są pierniki Katarzynki. Nie wszyscy jednak wiedzieli, skąd wzięła się ta nazwa i jak powstał ten przysmak, lubiany nie tylko przez dorosłych ale i dzieci.
            Po wysłuchaniu legendy zadaniem uczniów było wybranie jednej z postaci - Bartłomieja, Bogumiła lub pięknej Katarzyny i wykonanie ilustracji do przeczytanego tekstu. Ponadto każde dziecko miało możliwość wcielenia się w postać cukiernika i ozdobienia papierowego piernika własnym wzorem.

bibliotekarz szkoły Kamila Drużyńska