Start arrow Kronika wydarzeń arrow Triumf recytatorów

Triumf recytatorów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
07.11.2016.
Image

Triumf recytatorów

             W  X Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej, który odbył się 7 listopada w MCK w Ciechocinku, wzięło udział sześcioro recytatorów z naszej szkoły, a dwie wykonawczynie prezentowały piosenki patriotyczne. Wiersze recytowali: Edgar Kmiołek, Zuzanna Piskrzyńska, Julia Urbańska z kl. III a, Nikola Tumińska z kl. I a (przygotowani przez Annę Stanek) oraz Wiktoria Golenia z kl. III b i Natalia Lewandowska z kl. I b (uczennice Danuty Olejnik). Nasze pieśniarki – Klaudię Paradowską i Julię Urbańską – miała pod muzyczną opieką Dorota Stanicka.

            Werdykt jury pokazał triumf naszych recytatorów, którzy zapełnili wszystkie stopnie na podium, zdobyliśmy też jedyne wyróżnienie. Wiktoria Golenia zajęła 1. miejsce, drugie – Edgar Kmiołek, trzecie – Nikola Tumińska. Wyróżnienie otrzymała Julia Urbańska.

            Po ogłoszeniu wyników uczestnicy konkursu mogli porozmawiać z członkami jury o swoich interpretacjach; cenne wskazówki otrzymali też nasi recytatorzy. Z pewnością wykorzystają je na pokazie – koncercie laureatów, który odbędzie się 12 listopada o godzinie 11 w sali widowiskowo – kinowej MCK w Ciechocinku. Wstęp wolny, obecność naszej szkolnej widowni mile widziana.

Anna Stanek

Image