Start arrow Kronika wydarzeń arrow Śpiewem i słowem chwalili ojczyznę

Śpiewem i słowem chwalili ojczyznę Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
12.11.2016.
Image

            12 listopada w sali widowiskowo – kinowej MCK w Ciechocinku odbył się koncert laureatów jubileuszowego,  X Powiatowego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej. Warto podkreślić, że braliśmy udział we wszystkich jego edycjach  i nigdy nie wróciliśmy bez nagrody. W tym roku jury nagrodziło aż 5 recytatorów z naszej szkoły. Nagrody wręczały przedstawicielki organizatorów: pani Barbara Kawczyńska – dyrektor MCK w Ciechocinku i pani Katarzyna Dzięgielewska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku. Występy nagrodzonych oklaskiwali z widowni przedstawiciele starostwa i rady powiatu, nauczyciele, rodziny oraz mieszkańcy i goście uzdrowiska.

            Wśród tegorocznych zwycięzców konkursu ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu aleksandrowskiego, prezentujących przygotowane piosenki i teksty literackie o tematyce patriotycznej, także byli uczniowie Zespołu Szkół w Stawkach. Nasi laureaci: Katarzyna Rosowska (kl. VI),  Wiktoria Golenia (kl. III b), Edgar Kmiołek (kl. III a), Julia Urbańska (kl. III a) kolejny raz w przepięknych recytacjach pokazali, że zasłużenie zajęli czołowe miejsca w konkursie. Wśród występujących zabrakło Nikoli Tumińskiej (kl. I a), która także dostała nagrodę.

Anna Stanek

Image