Start arrow Kronika wydarzeń arrow Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości

Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka   
18.11.2016.

Image

Święto Niepodległości

            18 listopada 2016 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Scenariusz montażu słowno - muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

            Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne we współczesnej aranżacji w wykonaniu uczniów. Wysłuchaliśmy również instrumentalnych wersji „Pierwszej brygady” oraz „Roty”, wykonanych  przez duet młodych saksofonistów.

            Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu uczestniczyła w tej żywej lekcji historii.

            Po zakończeniu uroczystości pani dyrektor podziękowała uczniom za ich świetny występ oraz nauczycielom - Dorocie Stanickiej i Dariuszowi Lewandowskiemu za przygotowanie części artystycznej. Przypomniała również o sukcesach naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Piosenki i Poezji Patriotycznej w Ciechocinku. Laureaci i ich opiekunowie zostali nagrodzeni brawami.

Dorota Stanicka 

Image