Start arrow Biblioteka arrow Adoptujemy książki w dobrym celu

Adoptujemy książki w dobrym celu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Kamila Drużyńska   
22.11.2016.
Image

 

            Szkolna akcja  pod hasłem: „Adoptujemy książki w dobrym celu. Tworzymy dla nich nową rodzinę” miała na celu zebranie przeczytanych, niepotrzebnych już w domu książek i przekazanie ich do biblioteki szkolnej. Zbiórka stanowiła pomoc w promowaniu głośnego czytania dzieciom oraz wzrostu czytelnictwa, zainteresowania uczniów książką. 

            Cele akcji:

- pozyskanie większej ilości książek do księgozbioru szkolnego,

- zwiększenie czytelnictwa,

- zachęcanie dzieci i młodzieży do czytania książek,

- wdrażanie uczniów do współodpowiedzialności za księgozbiór biblioteki szkolnej.

Zbiórka trwała przez cały październik i skierowana była do uczniów z klas IV- VI szkoły podstawowej i I- III gimnazjum. Łącznie księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o 479 pozycji. Liderem zbiórki okazała się klasa IV b, przynosząc 170 pozycji.

Wszystkim uczniom biorącym udział w akcji oraz ich rodzicom serdecznie dziękuję

w imieniu tych, którzy będą korzystali z nowego księgozbioru. Wyjątkowe podziękowania kieruję do uczniów: Igora Krzyżanowskiego i Mikołaja Schwebsa , którzy przynieśli ponad 50 książek dla najmłodszych czytelników.

 Kamila Drużyńska

Image