Start arrow "Patronowe wydarzenia" arrow Konferencja naukowa Maria Danilewicz Zielińska - próby przywołań"

Konferencja naukowa Maria Danilewicz Zielińska - próby przywołań" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
28.05.2004.

 Image

2Konferencja naukowa ,, Maria Danilewicz Zielińska - próby przywołań"(Książnica Kopernikańska)

           28 maja 2004 r. w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu odbyła się konferencja naukowa ,,Maria Danilewicz Zielińska - próby przywołań" zorganizowana przez Instytut Literatury Polskiej przy Uniwersytecie M. Kopernika. Nasza szkoła od początku otrzymania informacji o konferencji aktywnie włączyła się do pomocy w organizacji. Zorganizowaliśmy wystawę poświęconą życiu i twórczości Patrona szkoły - Marii Danilewicz Zielińskiej. Wystawa  ,,gościła" w murach Książnicy przez 2 tygodnie. Małgorzata Wdowczyk - dyrektor szkoły przygotowała wykład ,,Listy, które ocalały" oraz odczytała referat Krzysztofa Głuchowskiego z Brazylii ,,Czarodziej polskiego słowa". Muzyczną oprawę wydarzenia zapewnił chór szkolny, prezentując pieśni patriotyczne i ludowe. Podczas konferencji mieliśmy okazję poznać przyjaciół Patrona, m.in. Bolesława Taborskiego z Londynu oraz  Floriana Śmieję z Kanady. 

Image