Start arrow "Patronowe wydarzenia" arrow XXIII sesja Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego oraz XV sesja Rady Gminy Aleksandrów Kujawski

XXIII sesja Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego oraz XV sesja Rady Gminy Aleksandrów Kujawski Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
14.06.2004.
 
Nadanie nazwy ulicy łączącej Aleksandrów ze Stawkami  - aleja Marii Danilewicz Zielińskiej

        14 czerwca 2004 r. w auli Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kuj. odbyła się XXIII sesja Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego oraz XV sesja Rady Gminy Aleksandrów Kujawski. W porządku obrad znalazł się tylko jeden punkt - podjęcie uchwały w sprawie nadania części ulicy Wojska Polskiego, łączącej Stawki z Aleksandrowem, nazwy  aleja Marii Danilewicz Zielińskiej. Pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk przedstawiła referat ,,Rola Patrona Szkoły w realizacji Programu Wychowawczego Szkoły". Młodzież  czytała fragmenty opowiadań Patronki, a chór szkolny wykonał kilka utworów nawiązujących do tradycji kujawskich. Po zakończeniu uroczystej sesji złożono wiązanki kwiatów na grobie Marii Danilewicz Zielińskiej. Następnie burmistrz i wójt wspólnie odsłonili pierwszą tabliczkę z nową nazwą ulicy. Na zakończenie w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego odprawiona została msza św. w intencji pisarki. Należy przypomnieć, że dokładnie rok temu prochy pisarki spoczęły w rodzinnym grobowcu na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim.