Start arrow "Patronowe wydarzenia" arrow Nadanie imienia Marii Danilewicz Zielińskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim

Nadanie imienia Marii Danilewicz Zielińskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
12.01.2006.

Image 

Nadanie imienia Marii Danilewicz Zielińskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim

       12. 01. 2006r. przedstawiciele Zespołu Szkół w Stawkach uczestniczyli w nadaniu imienia Marii Danilewicz Zielińskiej Bibliotece Publicznej w Aleksandrowie Kuj. To wydarzenie bardzo ucieszyło społeczność szkolną. Imię naszej patronki staje się coraz sławniejsze i coraz mocniej osadzone w lokalnej tradycji. Pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk przekazała bibliotece okolicznościowe życzenia w imieniu naszej szkoły.
Ważnym gościem był pan Wiesław Nosowski, przyjaciel szkoły, który uczestniczy  we wszystkich uroczystościach związanych z osobą pani Marii Danilewicz Zielińskiej. 
Dużą uwagę zgromadzonych skupił drugi, poza panem Wiesławem, gość z Warszawy - pan Sławomir Mączak. Ten przemiły, starszy pan to postać literacka – Sławuś, bohater opowiadania ,,Maj w Krzemieńcu". Niezwykły gość podzielił się ze słuchaczami swoimi wspomnieniami, związanymi z obecnością pani Marii w Krzemieńcu wiosną 1939 roku , gdy organizowała w Liceum Krzemienieckim wystawę poświęconą Juliuszowi Słowackiemu.
            Nadaniu imienia towarzyszyło odsłonięcie portretu pani Marii Danilewicz Zielińskiej, który stale będzie towarzyszył czytelnikom Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim. 
Image