Start arrow "Patronowe wydarzenia" arrow " Maria Danilewicz Zielińska - więzi, które przetrwały próbę czasu" - dr Konrad Garda

" Maria Danilewicz Zielińska - więzi, które przetrwały próbę czasu" - dr Konrad Garda Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
26.04.2007.

Prelekcje z cyklu ,,Maria Danilewicz Zielińska - więzi, które przetrwały próbę czasu" 
Prelekcja czwarta - dr Konrad Garda 

       26 kwietnia 2007 r. odbyło się ostatnie z cyklu spotkań ,,Maria Danilewicz Zielińska - więzi, które przetrwały próbę czasu". Goście, nauczyciele oraz uczniowie wysłuchali prelekcji doktora Konrada Gardy z Łodzi na temat wojennych losów pani Marii i jej męża. Prelegent z entuzjazmem opowiadał także o swoim pobycie w domu Patronki w Feijo i o interesujących rozmowach z Nią prowadzonych. Odpowiadał także na pytania publiczności. 

            Po spotkaniu goście mieli okazję zapoznać się z przygotowaną przez p. Danutę Olejnik i p. Annę Stanek wystawą pt. ,,Kierowały nami wojenne losy", która składała się z materiałów wspomnieniowych, wyboru wojennej korespondencji, zachowanej w zbiorach Marii Danilewicz Zielińskiej oraz publikacji książkowych.