Start arrow "Patronowe wydarzenia" arrow W 10. rocznicę śmierci Marii Danilewicz Zielińskiej

W 10. rocznicę śmierci Marii Danilewicz Zielińskiej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
22.05.2013.

Image

22 maja 2003 r. odeszła na zawsze Maria Danilewicz Zielińska, dla nas - pani Maria. Dziś, w 10. rocznicę śmierci, oddaliśmy cześć Jej wielkiej pamięci swoją obecnością przy grobie na aleksandrowskim cmentarzu.  Szkolną delegację tworzyli: pani Małgorzata Wdowczyk, dyrektor Zespołu Szkół w Stawkach, poczty sztandarowe oraz uczniowie klas I gimnazjum z wychowawczyniami. Przy grobie obecne były także: pani dyrektor Wanda Drabikowska oraz Beata Stolarska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim, która nosi imię Marii Danilewicz Zielińskiej.

Pani Małgorzata Wdowczyk w krótkim wystąpieniu przypomniała postać naszej Patronki i poprosiła o uczczenie Jej pamięci minutą ciszy. Następnie złożyliśmy wiązanki kwiatów na grobie i zapaliliśmy znicze.

Anna Stanek 

Image 

 

Image