Start arrow Kronika wydarzeń arrow Nauczyciel Kraju Ojczystego w naszej szkole

Nauczyciel Kraju Ojczystego w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Małgorzata Wdowczyk   
24.10.2017.

Image 

Nauczyciel Kraju Ojczystego w naszej szkole

 24 października w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej odbyła się uroczystość wręczenia medali „Nauczyciel Kraju Ojczystego". Wyróżnienia odebrały 23 osoby, zarówno czynni zawodowo nauczyciele, jak i ci, którzy przez wiele lat organizowali dla swoich uczniów wędrówki, pokazując piękno ziemi ojczystej, a obecnie są już na emeryturze. Uczestnicy gali otrzymali także list gratulacyjny od Anny Zalewskiej, ministra oświaty.

 Wśród nagrodzonych znalazła się pani Agnieszka Marjańska, która od wielu lat realizuje z młodzieżą ciekawe projekty w ramach koła turystycznego „Włóczykije”, inspiruje i przygotowuje uczniów do konkursu „Poznajemy Ojcowiznę”.

Medal i tytuł „Nauczyciel Kraju Ojczystego" to wyróżnienie honorowe, przyznawane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze od 2011 roku w uznaniu szczególnych zasług w pracy edukacyjno - wychowawczej, której celem jest upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa wśród dzieci oraz młodzieży.

 Laureaci spotkali się w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej, wybudowanym pod koniec lat trzydziestych ubiegłego wieku dla Ministerstwa Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego, który szczęśliwie ocalał po II wojnie światowej. Wyróżnienia Zarządu Głównego PTTK i list gratulacyjny od Ministerstwa Edukacji Narodowej wręczali dyrektor Departamentu Wychowania i Kształcenia Integracyjnego MEN, Joanna Wilewska, oraz wiceprezes Zarządu Głównego PTTK, Roman Bargieł. Sylwetki wyróżnionych osób przedstawiał Paweł Zań, członek Zarządu Głównego PTTK.

Pani Agnieszko, gratulujemy! 

Małgorzata Wdowczyk

 Image

Image