Start arrow Kronika wydarzeń arrow Śpiewaliśmy i recytowaliśmy na XI Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej

Śpiewaliśmy i recytowaliśmy na XI Powiatowym Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Patriotycznej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
06.11.2017.

Image 

            Konkurs, zwany w skrócie ,,patriotycznym”, jest organizowany przez MCK i Szkołę Podstawową nr 1 w Ciechocinku już od 11 lat. W tym roku odbył się w dniu 6 listopada. Wzięło w nim udział 65 uczestników z powiatu aleksandrowskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: klasy szkoły podstawowej i klasy gimnazjalne oraz w dwóch kategoriach: piosenka i recytacja. Naszą szkołę reprezentowało 11 osób ze szkoły podstawowej i 10 – z oddziałów gimnazjalnych. Wraz ze swoimi opiekunami poświeciły one w ciągu ostatnich tygodni wiele godzin, by przygotować się do konkursu.

            Recytatorki ze szkoły podstawowej to: Anna Bytner (V a), Sandra Powidzka (VI b) i Martyna Wesołowska (VI b) – opiekun Danuta Olejnik; Anna Janik (V b), Mikołaj Schwebs (V b) – opiekun Kamila Kurnatowska; Oliwia Melnik (VII) – opiekun Anna Stanek. Piosenki zaśpiewali: Julian Serkowski (III), Julia Chmielewska (VI a), Klaudia Gertz (VI a), Anna Wozińska (VI a) i Marzena Zawilska (VI a), przygotowani przez Dorotę Stanicką.

            Recytatorki gimnazjum: Anita Inatlewska (III b), Zuzanna Rolirad (III a), Zuzanna Piotrowska (II a), Nikola Tumińska (II a), Patrycja Machtelewska (II a) i Julia Kawczyńska (II a) przygotowane zostały przez Annę Stanek, a solistki: Dżesika Wróblewska (II b), Karolina Bytner (II b), Aleksandra Nowak (II b) i  Amelia Buze (III a) – przez Dorotę Stanicką.

            Po kolejnych częściach przesłuchań odbyły się krótkie warsztaty z członkami jury – zarówno dla recytatorów, jak i dla solistów. Z pewnością pomogą one w przygotowaniach do kolejnych konkursów i wystąpień publicznych.

            W grupie uczniów szkoły podstawowej jury wyróżniło recytację Martyny Wesołowskiej, która zajęła III miejsce oraz Mikołaja Schwebsa (otrzymał wyróżnienie).

            W grupie gimnazjalistów recytatorki: Nikola Tumińska, Zuzanna Piotrowska i Patrycja Machtelewska otrzymały wyróżnienia (miejsc I-III nie przyznano), a solistka Amelia Buze zdobyła III miejsce (miejsc I-II nie przyznano).

            Narody i dyplomy będą rozdane na koncercie laureatów, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada w sali widowiskowo – kinowej MCK w Ciechocinku. Można będzie wtedy obejrzeć występy nagrodzonych osób, w tym – sześciorga z naszej szkoły.

 

Anna Stanek


 Image

Image 

 


 Image