Start arrow Kronika wydarzeń arrow Nasze siatkarki w pierwszej lidze młodziczek!

Nasze siatkarki w pierwszej lidze młodziczek! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Ewa Openchowska   
10.11.2017.

Image

             Po intensywnych przygotowaniach nasze siatkarki - zawodniczki Siatkarskiego Klubu Sportowego „Aleksandria” rozpoczęły rywalizację w kategorii młodziczek sezonu 2017/18. Mają szansę walczyć o medale mistrzostw województwa, co jednocześnie dałoby im przepustkę do rozgrywek Mistrzostw Polski. Do rywalizacji w województwie kujawsko – pomorskim zostało zgłoszonych 17 zespołów, które podzielono na 6 trzyzespołowych lig. Każda liga co dwa tygodnie rozgrywa turnieje, w wyniku których może awansować, pozostać na swoim poziomie lub zaliczyć regres do niższej ligi. Dwa pierwsze turnieje nie były punktowane w rozgrywkach, dały jedynie szansę przegrupowań w poszczególnych ligach.      Nasz zespół (Klaudia Chojnacka, Zuzanna Lewandowska, Julia Gradowska, Wiktoria Grącka, Patrycja Machtelewska, Wiktoria Mić, Zuzanna Piotrowska, Karolina Suwalska, Nikola Tumińska i Nina Tłuchowska z kl. II ag oraz Roksana Frączek, Roksana Jaskrowska, Oliwia Trawińska, Julia Zdrojewska z kl. VII sp.) rozpoczął rywalizację w III lidze w Gałczewie (7. 10. 2017), a następnie w II lidze w Toruniu (21. 10. 2017), dwukrotnie wygrywając swoje turnieje i awansując do najwyższej - I LIGI. W turniejach tych pokonał zespoły: UKS Kopernik Gałczewo, UKS Culmen II Chełmno, TKS-T Budowlani Toruń i MUKS Joker Świecie. Ten sukces otworzył dziewczynom szansę rywalizacji o najwyższe cele. Najważniejszy dla nich turniej odbędzie się 18 listopada 2017 roku, a klub ,,Aleksandria” ma duże szanse na jego organizację. Rywalizacja najlepszych zespołów w województwie będzie wspaniałym widowiskiem młodzieżowej siatkówki dziewczęcej.

 

            Dużym sukcesem Klubu jest także uczestnictwo naszych najlepszych zawodniczek w zgrupowaniach kadry województwa kujawsko – pomorskiego. Do tej pory wyróżnienia tego dostąpiły: Wiktoria Mić, Patrycja Machtelewska, Nina Tłuchowska, Nikola Tumińska - z rocznika 2003 oraz Roksana Jaskrowska, Oliwia Trawińska i Julia Zdrojewska - z rocznika 2004. Dwuletni cykl szkoleniowy kadr wojewódzkich corocznie kończy się Ogólnopolskim Turniejem Nadziei Olimpijskich, po którym zostają wyselekcjonowane najlepsze zawodniczki, kwalifikujące się do szkolenia centralnego. W tym roku - po raz pierwszy - do udziału w Turnieju Nadziei Olimpijskich zostały zakwalifikowane Wiktoria Mić i Nina Tłuchowska. Dziewczyny miały szansę skonfrontowania się z najlepszymi młodziczkami w kraju i z pewnością będą podporą w tegorocznej rywalizacji mistrzowskiej.

 

trenerka Ewa Openchowska

Image