Czytamy! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
11.11.2017.
Image

W naszej szkole realizowane są różnorodne przedsięwzięcia  rozwijające kompetencje czytelnicze wśród dzieci i młodzieży. Jedną z form promowania czytelnictwa jest umożliwienie systematycznej lektury wartościowych czasopism poprzez ich prenumeratę. Dzięki zaangażowaniu rodziców już po raz czwarty uczniowie klas III, IV i V prenumerują pismo dla dzieci  „ Promyczek Dobra”.  

Miesięcznik porusza tematy związane z wiarą dziecka: od przybliżania Starego i Nowego Testamentu, legend o świętych, tematów związanych z wydarzeniami roku liturgicznego po kolorowe strony z łamigłówkami i konkursami. W tym roku szkolnym czasopismo drukuje też cykl historycznych artykułów pt. „ 100- lecie odzyskania niepodległości”. Do każdego numeru dołączane są prezenty-gadżety dla dzieci. Nasi uczniowie nie tylko czytają, ale także z powodzeniem uczestniczą w „Promyczkowych” konkursach. Życzymy wszystkim czytelnikom miłej lektury i sukcesów w kolejnych konkursach!

Na zdjęciu uczniowie kl.IVc z „Promyczkiem Dobra”

Agnieszka Marjańska