Start arrow Kronika wydarzeń arrow Wycieczka do miasta Kopernika i pierników

Wycieczka do miasta Kopernika i pierników Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dariusz Lewandowski   
20.10.2017.
Image

Toruń – miasto Kopernika i pierników stał się celem wycieczki  klasy VIb. Dzieci wraz z wychowawcą i panią Agnieszką Marjańską wybrały się w piątek 20 października do tego pięknego grodu.

Naszym celem było Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu – centrum popularyzacji Kosmosu oraz Jump Arena Toruń - Park Trampolin.

Na początek wybraliśmy się na popularno – naukowy seans „W poszukiwaniu życia”. Film opowiadał o poszukiwaniu warunków do rozwoju życia na innych obiektach w Kosmosie. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi i kształtowaniu jej powierzchni, jak rodziło się życie na naszej planecie i jak zmieniał się jej krajobraz w dawnych erach, gdy kilka razy mieliśmy do czynienia z katastrofami.

Po emisji filmu odwiedziliśmy salę Geodium - wystawę interaktywną stworzoną według własnego, oryginalnego pomysłu. Jest ona poświęcona Ziemi jako planecie. Jej centralnym elementem jest obracający się i odpowiednio oświetlony model kuli ziemskiej o średnicy 2,15 m. Dzięki grze świateł w łatwy sposób można przekonać się, dlaczego mamy cztery pory roku, a po dniu następuje noc.

Image 

 

Drugą część wycieczki stanowiła Jump Arena. To jest to, co kochamy – ruch 
i sport. Wszak nie od dziś wiadomo, że jak mawia słynna łacińska sentencja "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Pobyt w Parku Trampolin dostarczył nam wiele radości.

Wycieczka była doskonałym połączeniem nauki i rozrywki, przyjemnego z pożytecznym.
 
Dariusz Lewandowski