Start arrow Kronika wydarzeń arrow Spotkanie edukacyjne z Markiem Kowalskim oraz Anną Poliszkiewicz przedstawicielami Caritas

Spotkanie edukacyjne z Markiem Kowalskim oraz Anną Poliszkiewicz przedstawicielami Caritas Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Monika Małecka   
14.11.2017.
Image

Spotkanie edukacyjne
z Markiem Kowalskim oraz Anną Poliszkiewicz przedstawicielami Caritas
w ramach EDUKACJI GLOBALNEJ

                 W ramach realizowanego w naszej szkole TYGODNIA EDUKACJI GLOBALNEJ, dnia 14.11.2017 r. gościć mogliśmy ks. Marka Kowalskiego oraz Panią Annę Poliszkiewicz, którzy podczas prawie dwugodzinnego spotkania przybliżyli nam problemy najuboższych krajów świata.

                Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodzieży problemów, z jakimi borykają się społeczeństwa żyjące na Globalnym Południu, pokazanie związków między Globalną Północą a Globalnym Południem.

                W trakcie reportażu filmowego, mieliśmy możliwość poznania współczesnych mieszkańców Afryki przede wszystkim dzieci, sfotografowanych w czasie wykonywania ich codziennych czynności – wyprawy do szkoły czy sporządzania posiłku. Zdobyliśmy też cenne informacje na temat wolontariatu oraz wyjazdów na misje.

                Spotkanie to uświadomiło naszym uczniom i uczennicom różnorodność Afryki oraz jej odmienność od obrazu, który, na co dzień prezentują nam media.

Na zakończenie wydarzenia odbył się minikonkurs wiedzy o krajach Afryki, w którym uczniowie mogli zdobyć nagrody w postaci własnoręcznie robionej przez afrykańskie dzieci biżuterii. Było to miłym akcentem wieńczącym koniec spotkania.

 Monika Małecka 

 

Image