Start arrow Kronika wydarzeń arrow Ojczyzna! Wolność! Niepodległość! - uroczysty apel - 17.11.2017 r.

Ojczyzna! Wolność! Niepodległość! - uroczysty apel - 17.11.2017 r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Marek Drużyński   
17.11.2017.

Image

„ Czym jest wolność, wie ten, kto ją stracił. Ten, kto przeżył niewolę i śmierć, widział braci. Wolność – zwykle krzyżami się mierzy...”

    11 listopada 1918 r. - to niezwykła data w polskiej historii. Polska stała się znów wolna i niepodległa. 11 listopada to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Tego dnia oddajemy hołd wszystkim Polakom, którzy przelewali swoją krew za to, żebyśmy  mogli mieszkać w wolnym kraju. Dzieje naszej Ojczyzny, to rzadko dni szczęśliwe i spokojne tak jak obecnie. Częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, niewola i niepewność o jutro . Państwo polskie zniknęło z map Europy na ponad 123 lata.

    17 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w akademii upamiętniającej 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę . Taka uroczystość – to wyjątkowa okazja do manifestowania naszego patriotyzmu , naszej wielkiej miłości i przywiązania do Ojczyzny.

     Pragnę serdecznie podziękować : recytatorom – wspaniale i profesjonalnie przygotowanym przez Panie : Annę Stanek, Danutę Olejnik  i Kamilę Kurnatowską ,szkolnej drużynie harcerskiej, Pani Dorocie Stanickiej za bezinteresowną pomoc i przepiękną oprawę muzyczną oraz Pani Kamili Drużyńskiej za pomoc w dekoracjach.

 

Marek Drużyński

Image