Start arrow Kronika wydarzeń arrow Pierwszy turniej najmłodszych szkolnych siatkarek

Pierwszy turniej najmłodszych szkolnych siatkarek Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Angelika Gabrysiak   
04.11.2017.
Image

           

            4. 11. 2017 r. w hali widowiskowo – sportowej ,,Arena”  w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Święta Niepodległości w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt. Naszą szkołę, przy współpracy z klubem SKS ,,Aleksandria”, reprezentowały dziewczynki : Zosia Wróblewska, Amelia Wesołowska, Martyna Wesołowska i Martyna Oczki, które tworzyły zespół Aleksandria II. Towarzyszyły im koleżanki z drużyny ze szkoły w Aleksandrowie Kujawskim: Marika Chojnacka, Zuzanna Pietrykowska oraz Amelia Piechocka, tworzące zespół Aleksandria I. Zawodniczki grały w rozgrywkach trójek.

            Turniej był bardzo mocno obstawiony przez zespoły z całej Polski: Enea Energetyk Poznań, ASBL Piła, UKS Czerwonak, UKS Środa Wielkopolska, Virtus Szlichtingowa, Dwójka Stęszew, UKS PUMA Komorniki, UKS Śmigiel, SPS Zbąszynek, UKS Volley 34 Łódź, UKS Lider Rokietnica, Nowy Dwór Mazowiecki, UMKS Tuszyn, SKF Politechnika Poznańska - łącznie 24 zespoły.

            Po świetnej walce i zaciętych pojedynkach dziewczynki uplasowały się:

- Aleksandria I na 12. miejscu,

- Aleksandria II na 18. miejscu.

            Był to turniej, w którym dziewczynki mogły sprawdzić swoje umiejętności oraz  zagrać w wielkiej hali sportowej. Mimo braku medali zawodniczki świetnie się spisały i po 6-godzinnej grze wracały do domu zmęczone, ale z uśmiechami na twarzy.

 

trenerka Angelika Gabrysiak

Image 

Image