Start arrow Kronika wydarzeń arrow Wystartowała akcja "Góra Grosza"

Wystartowała akcja "Góra Grosza" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Stanicka   
27.11.2017.
Image

 

XVIII edycja akcji Góra Grosza

 

Samorząd Uczniowski zaprasza do akcji GÓRA GROSZA, która  organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku. Przekazane grosze to realna pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać.

Przypominamy, że akcja ma również charakter konkursu! Zgodnie z regulaminem szkoły i przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce otrzymają cenne nagrody. Klasa, która zbierze największą kwotę i najwięcej monet odbierze nagrodę niespodziankę. 

Bardzo prosimy o zbieranie monet w klasach i przekazanie ich do opiekunów Samorządu Uczniowskiego w terminie do 22 grudnia!

Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do akcji Góra Grosza!!!

 

Dorota Stanicka