Start arrow Kronika wydarzeń arrow Projekt edukacyjny "Tradycyjny sad"

Projekt edukacyjny "Tradycyjny sad" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Donata Majewska-Torba   
28.11.2017.
 
10 uczniów klasy pierwszej wraz z wychowawcą p. Anną Łoś uczestniczy w projekcie edukacyjnym "Tradycyjny sad". Celem projektu jest restytucja i zachowanie tradycji starych odmian drzew owocowych. Na znak jednej z dawnych odmian jabłek, zespół został nazwany "RARYTASY Z I KLASY". Uczniowie zdobywają wiedzę z dziedziny sadownictwa, a wiosną założą własny mini sad przy szkole. Pierwszaki posadzą tam 5 jabłonek starych odmian. Sad będzie prowadzony w sposób naturalny bez zastosowania środków szkodliwych dla środowiska. Pierwszoklasiści biorą również udział w tworzeniu pomologicznej mapy Polski. Fotografują stare drzewa posadzone przed 1960 rokiem. Zadaniem uczestników  jest również promocja projektu wśród kolegów oraz najbliższej społeczności. Dzieci wszystkie swoje działania dokumentują w Księdze Sadu, która będzie wspaniałą pamiątką.
 
D.Majewska-Torba