Start arrow Kronika wydarzeń arrow Technologie z klasą I

Technologie z klasą I Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Łoś   
04.12.2017.
Image

Czym jest inteligentny dom? To temat, który pierwszaki podjęły podczas realizacji projektu „Technologie z klasą”, tworzonego przez Fundacja Uniwersytet dzieci, do którego przystąpiliśmy w listopadzie.

Dziś, 4 grudnia, podczas informatyki stworzyliśmy inteligentny dom z kartonowego pudła, zabawkowego telefonu, piłeczki, sznurka, latarki, wiatraczka i mnóstwa „mądrych” urządzeń. Był to czas współpracy, zabawy i burzy mózgów. Weszliśmy w rolę przedmiotów, które mogą być zaprogramowane według harmonogramu działań lub też najnowszych technologii, wyposażonych w przycisk on i off. Wiedzę czerpaliśmy z wcześniejszych rozmów z rodzicami, ale też z filmu edukacyjnego oraz mini wykładu. Podsumowując zdobytą wiedzę, każdy stworzył swój wymarzony inteligentny dom, taki, który spełni każdą zachciankę, jest bezpieczny i przyjazny środowisku. W naszych pracach pojawiły się roboty… Ale to już temat kolejnych zajęć „Technologie z klasą”, o których z pewnością napiszemy niebawem.

Anna Łoś

Image