Start arrow Kronika wydarzeń arrow Mikołajki, mikołajki...

Mikołajki, mikołajki... Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
06.12.2017.
Image

Mikołajki, mikołajki…

             Jak każe tradycja, do szkoły zawitał dziś Mikołaj. Towarzyszyło mu grono roześmianych i rozśpiewanych pomocniczek, ubranych w stroje pasujące kolorystyką do ważnego gościa. Wspólnie rozdawali czekolady grzecznym dzieciom. Otrzymali je wszyscy, co oznacza, że do naszej szkoły chodzą tylko grzeczne dzieci. Uczniowie śpiewali dla Mikołaja piosenki, recytowali świąteczne i zimowe wierszyki, pozowali do zdjęć w jego towarzystwie.

            Lekcje przebiegały w przedświątecznej atmosferze, przerwy rozbrzmiewały dźwiękiem kolęd i pastorałek. Część uczniów i nauczycieli założyła dziś ,,mikołajkowe” czapeczki i ten element stroju sprawił, że na korytarzach szkolnych królowała wyjątkowa ilość  uśmiechów.

            W rolę Mikołaja wcielił się gimnazjalista Czarek Wójcik z klasy III a, jego pomocniczkami były dziewczyny z kl. II a, a słodkości ufundowała rada rodziców.

Anna Stanek 

Image