Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Włóczykije" na XXXV Rajdzie Świąteczno- Noworocznym

"Włóczykije" na XXXV Rajdzie Świąteczno- Noworocznym Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
09.12.2017.
Image

Dziesięcioro „ włóczykijów” ze Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego uczestniczyło w sobotę 9 grudnia w jubileuszowym XXXV Rajdzie Świąteczno- Noworocznym, na który zaprosił nas Oddział Kujawski PTTK we Włocławku. Trasa rajdu wiodła poprzez malownicze zagajniki i wrzosowiska Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Celem naszej wędrówki było przygotowanie zimowej „ stołówki” dla leśnej zwierzyny, dlatego każdy uczestnik rajdu niósł przygotowane wcześniej smaczne „dekoracje”, w postaci bombek z jabłek, rzodkiewek, buraków i ziemniaków, sopelków z marchwi i kukurydzy oraz łańcuchów z marchewek i jabłek. Nie zabrakło też karmników z ziarnami dla ptaków. Każda z dziewięciu szkół otrzymała zadanie udekorowania wybranego drzewka. Nasza drużyna wspaniale wywiązała się z tej roli ,dzięki czemu przybraliśmy nie jedną a pięć sosnowych choinek! Wyglądały niezwykle atrakcyjnie, co doceniła komisja oceniająca, przyznając „ Włóczykijom” III miejsce! Konkurs pokazał, że nawet mała drużyna może wygrać z większymi, jeśli każdy jednakowo się zaangażuje.  Rajd był także okazją, aby porozmawiać z kolegą, koleżanką i nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Wspaniałym przewodnikiem po lesie okazał się Julek Serkowski z kl. III a, który wypatrywał  tropy zwierząt i opowiadał swoim rówieśnikom o zwyczajach dzikich mieszkańców lasu. Dzięki temu nie zauważyliśmy, jak dotarliśmy do celu naszej wędrówki, pokonując 10 kilometrów! Nad jeziorem Czarnym już czekał na wszystkich pyszny żurek, a uczestniczące w konkursie choinkowym  drużyny odebrały dyplomy i nagrody. Las pożegnał nas ciepłymi promieniami słońca i, choć zmęczenie dawało nam się we znaki, niechętnie opuszczaliśmy to piękne miejsce.

Agnieszka Marjańska

Image