Start arrow Kronika wydarzeń arrow Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
10.12.2017.
Image

Jak co roku w okresie Adwentu wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas włączyły się w ogólnopolską akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, rozprowadzając w parafii Odolion świece na stół wigilijny.

Wigilijna świeca Caritas już od 24 lat gości na świątecznych stołach w całej Polsce. Jest  symbolem otwartości i wrażliwości na potrzeby dzieci, które cierpią niedostatek i borykają się z trudnymi sytuacjami  życiowymi. Dzięki akcji Caritas pomoc otrzymało przez ten czas już kilka milionów dzieci z ubogich rodzin. W tym roku sprzedaż świec Caritas przebiega pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”. Oznacza ono, że miłosierdzie przejawia się w konkretnym działaniu polegającym na niesieniu bezinteresownej pomocy dzieciom bez względu na ich wyznanie, pochodzenie czy pozycję społeczną.  

W tym roku 10 groszy z każdej rozprowadzonej świecy trafi do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowej  Środki zostaną przeznaczone na dożywianie, ośrodki dziecięce i młodzieżowe oraz stypendia dla małych mieszkańców Ameryki Południowej żyjących w favelach i slumsach.

W akcji wzięły udział: Ania Wozińska z kl.VIa, Julia Ankiersztajn z kl.IVa oraz Nikola Urbańska kl.Via. 

Agnieszka Marjańska