Start arrow Kronika wydarzeń arrow Nasze siatkarki - liderem rozgrywek o mistrzostwo województwa

Nasze siatkarki - liderem rozgrywek o mistrzostwo województwa Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
09.12.2017.

Image

 

            Nasze siatkarki i ich trenerki mają za sobą kolejną pracowitą i nerwową sobotę.

9 grudnia w sali gimnastycznej ZS nr 4 we Włocławku, w kolejnej odsłonie walki o pozostanie w I lidze młodziczek, stoczyły pojedynki z zespołami:  WTS ,,Bank” Włocławek oraz KS ,,Stal” Grudziądz. Z włocławiankami ,,Aleksandria” rozegrała już dwa mecze: pierwszy, we Włocławku - przegrała; kolejny, w Aleksandrowie – wygrała. Siatkarki z Grudziądza do najlepszej trójki awansowały po pokonaniu w II lidze zespołów: KS Pałac Bydgoszcz i UKS Kopernik Gałczewo.

            Rozpoczęty o godz. 10.00 pierwszy mecz - WTS ,,Bank” kontra KS ,,Stal” zakończył się sukcesem włocławianek (2:0), które po krótkiej przerwie zaczęły starcie z ,,Aleksandrią”. Początek nie był najlepszy dla naszych dziewczyn, do połowy pierwszego seta dało się zauważyć lekką przewagę włocławianek. Liczni kibice obu drużyn głośno dopingowali swoje zawodniczki, nie próżnowały też pozostające poza boiskiem rezerwowe siatkarki. W drugiej części pomogło zespołowi pojawienie się na boisku Oliwii Trawińskiej oraz Roksany Frączek na pozycji libero. Pierwszy set wygraliśmy. Po zmianie boisk niestety to włocławianki zaczęły przeważać na boisku. Zawodziło przyjmowanie zagrywki; dało się zaobserwować dużą ilość błędów własnych. Co prawda dotyczyło to obu zespołów (trenerzy wychodzili z siebie), ale naszemu zdarzało się częściej niż gospodarzom. Drugi set nieznacznie przegraliśmy.

            Rozstrzygnięcie miał przynieść tie-break. Siatkarki obu drużyn weszły na boisko zmęczone, nic dziwnego - spotkanie było bardzo wyczerpujące, kosztowało sporo sił fizycznych i psychicznych. Oba sety były trudne, zacięta walka o każdy punkt, a poziom zespołów wyrównany. Tie-break to już inna bajka. Mieliśmy dużą przewagę nad włocławiankami. Nasze dziewczyny zaskakiwały przeciwniczki dużą skutecznością w każdym elemencie gry. Końcowe zwycięstwo było budujące i napawało optymizmem przed drugim meczem – z KS ,,Stal” Grudziądz.

            Spotkanie z grudziądzankami było prawdziwym popisem naszych siatkarek, które grały skutecznie i widowiskowo. Na wyróżnienie zasługuje cały zespół (Nina Tłuchowska – kapitan,  Zuzanna Lewandowska, Julia Gradowska, Wiktoria Grącka, Klaudia Chojnacka, Wiktoria Mić, Zuzanna Piotrowska, Nikola Tumińska, Patrycja Machtelewska, Karolina Suwalska, Roksana Jaskrowska, Roksana Frączek, Oliwia Trawińska i Julia Zdrojewska), ale w oko wpadały przede wszystkim efektowne ataki Wiktorii Mić, Niny Tłuchowskiej i Julii Gradowskiej (zwłaszcza w drugim meczu). Dało się także zauważyć solidną grę na środku Nikoli Tumińskiej oraz udane wejścia na parkiet zawodniczek młodszego rocznika – Oliwii Trawińskiej, Julii Zdrojewskiej i Roksany Frączek. Wygraliśmy oba sety.

            Zwycięstwo pozwoliło zawodniczkom nie tylko na pozostanie w I lidze rozgrywkowej, ale również na uplasowanie się na pozycji lidera rozgrywek o mistrzostwo województwa. Jest to dla klubu ,,Aleksandria” historyczny moment. 

Przed nami jeszcze 7 spotkań turniejowych, ale SKS ,,Aleksandria” po raz pierwszy startuje z pozycji lidera i faworyta rozgrywek.

Kolejne emocje – 16 grudnia w Aleksandrowie. Nasze siatkarki liczą na wsparcie kibiców i głośny doping. Zatem – do zobaczenia w sali gimnastycznej ZS nr 2!

 

kibicka Anna Stanek 

 Image