Start arrow Kronika wydarzeń arrow konkurs krasomówczy "Płynie Wisła płynie"

konkurs krasomówczy "Płynie Wisła płynie" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
15.12.2017.

Image
 

15 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły rywalizowali w konkursie krasomówczym, opowiadając legendy o królowej polskich rzek. Konkurs był częścią projektu „ Z biegiem Wisły”, realizowanego przez cały rok 2017. 12 uczniów  klas I-III zaprezentowało znane i mniej znane polskie legendy, w których ważną rolę odgrywa rzeka Wisła. Publiczność oraz komisja konkursowa mogła usłyszeć legendy: o Warsie i Sawie, o smoku wawelskim, o warszawskiej syrence, o Wandzie, co Niemca nie chciała, a także o tym, jak powstała nazwa Toruń oraz o dzwonie topielców. 

Wszyscy uczestnicy konkursu z wielkim zaangażowaniem prezentowali wybraną przez siebie legendę, wykorzystując nie tylko swoje zdolności aktorskie, ale także ciekawe rekwizyty. Jury-po wysłuchaniu wszystkich recytatorów postanowiło przyznać następujące nagrody:

1.      miejsce Bartosz Centkowski  kl.II

 

2.      miejsce Zuzanna Antoszewska kl.III a

3.      miejsce ex aequo: Krystian Kacprzak kl.II i Julia Kotrych kl.III a

Konkurs przygotowała i prowadziła P. Kamila Drużyńska, a prezentacje oceniały panie: Urszula Ziemnicka, Kamila Kurnatowska i Iwona Wypij. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas podsumowania projektu 18 grudnia.

 

Agnieszka Marjańska