Start arrow Kronika wydarzeń arrow Projekt edukacyjny "Z biegiem Wisły" zakończony!

Projekt edukacyjny "Z biegiem Wisły" zakończony! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
18.12.2017.

Image
 

18 grudnia 2017r. to data oficjalnego zakończenia w naszej szkole Roku Rzeki Wisły. Tego dnia miało miejsce podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego „ Z biegiem Wisły”.

Projekt miał charakter całorocznego przedsięwzięcia, wpisującego się w obchody Roku Rzeki Wisły i obejmował: wycieczki krajoznawcze do miejscowości położonych nad Wisłą, zwiedzanie muzeów należących do Muzeów Szlaku Wisły oraz przystani rzecznych, poznawanie legend związanych z Wisłą, zdobywanie odznak krajoznawczych oraz konkursy: czytelniczo- plastyczny, krasomówczy i fotograficzny. Projekt adresowany był do uczniów ze Szkolnego Koła Krajoznawczo- Turystycznego „ Włóczykije” oraz do wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły.

W czasie 8 miesięcy uczestnicy projektu poznali odcinek Wisły, liczący ponad 200 km. Byli w Dobrzyniu nad Wisłą, Płocku, Włocławku, w Nieszawie, Ciechocinku, Toruniu, Chełmnie i Grudziądzu. Zwiedzili wystawy związane z Wisłą w muzeach we Włocławku i Toruniu. Spacerowali nadrzecznymi bulwarami, podziwiali nowoczesne przystanie rzeczne w Płocku, we Włocławku, Toruniu i Grudziądzu. Wielokrotnie przeprawiali się mostami przez Wisłę, przemierzali wały przeciwpowodziowe, byli na zaporze i na molo. Niektórzy w czasie wakacji wzięli udział w Festiwalu Wisły w Ciechocinku i Toruniu.

Uwieńczeniem projektu była konkursy: 
- czytelniczo- plastyczny i krasomówczy, związane z legendami wiślanymi i przeznaczone dla uczniów klas I-III SP
- fotograficzny- obejmujący swą tematyką rzekę Wisłę i jej różne oblicza, przeznaczony dla klas IV-VII i gimnazjum.

W większości wypraw „ Włóczykijów” uczestniczyli także uczniowie z Zespołu Szkół w Nieszawie pod opieką p. Macieja Marjańskiego. Dlatego nie mogło ich zabraknąć podczas grudniowego finału projektu w naszej szkole.

Uczestnicy spotkania mogli nie tylko powspominać wspólnie spędzone chwile, oglądając prezentację z wycieczek i rajdów, ale także posłuchać legend o Wiśle, pięknie opowiadanych przez laureatów konkursu krasomówczego.

Na koniec pani dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom wszystkich konkursów: fotograficznego, czytelniczo- plastycznego i krasomówczego.

W  konkursie fotograficznym nagrody odebrali:

1.      miejsce Marta Tarzyńska kl.IIIa gimnazjum

2.      miejsce Mikołaj Schwebs kl.Vb

3.      miejsce Franciszek Zając kl.VIa

W konkursie czytelniczo- plastycznym rywalizowało 68 uczniów. Laureatami zostali:

1.      miejsce Marcin Bonowicz kl.IIIa

2.      miejsce Martyna Korzeniewska kl.I

3.      miejsce Aleksandra Kaczmarek kl.IIIb

Wyróżnienia otrzymali:

Dominik Parzybut kl.I, Marcel Grzankowski kl.I oraz Gabriel Zając kl.I

Nagrody w konkursie krasomówczym odebrali:

1.      miejsce Bartosz Centkowski kl.II

2.      miejsce Zuzanna Antoszewska kl.IIIa

3.      miejsce ex aequo Krystian Kacprzak kl. II i Julia Kotrych kl.IIIa

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych i fotografii zgłoszonych na konkurs         „ Płynie Wisła, płynie” oraz zdjęć, wykonanych przez nauczycieli, ukazujących różne oblicza rzeki.

Nagrody dla laureatów i wyróżnionych w konkursach ufundowane zostały przez dyrekcję szkoły oraz Oddział Kujawski PTTK we Włocławku. 

Koordynator projektu: Agnieszka Marjańska, opiekun SKKT” Włóczykije”

 

  

Image