Start arrow Kronika wydarzeń arrow Aleksandria wciąż na pozycji lidera!

Aleksandria wciąż na pozycji lidera! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
16.12.2017.
 
Image 
 

,,Aleksandria” wciąż na pozycji lidera

            Sala gimnastyczna ZS nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim była miejscem ostatnich w tym roku ligowych zmagań siatkarskich młodziczek. W sobotnie przedpołudnie 16 grudnia mecze rozegrały tu: SKS ,,Aleksandria”, WTS Włocławek i ,,Pałac” Bydgoszcz. Te trzy zespoły grają na porównywalnym poziomie, spotkały się w sezonie 2017/18 na parkiecie niejeden raz. Z punktu widzenia kibica można zadawać sobie za każdym razem to samo pytanie – co przesądza o zwycięstwie lub przegranej w danym dniu, gdy co pewien czas powtarzają się walczące zespoły, a ich poziom jest wyrównany? Zadaję je sobie zwłaszcza przy starciach naszych dziewczyn z WTS-em Włocławek. Oba zespoły grają wspaniale, z zacięciem, nie odpuszczają do ostatniej minuty, walczą o każdy punkt. Wygrana jak w kole fortuny przypada raz jednym, raz drugim. Poprzednie spotkanie z WTS-em (tydzień temu we Włocławku) zakończyło się zwycięstwem ,,Aleksandrii” (2:1). Licznie dziś zgromadzeni kibice aleksandrowianek trzymali kciuki, by i tym razem wynik był podobny.

            W pierwszym meczu dnia włocławianki okazały się silniejsze od zawodniczek z Bydgoszczy i uskrzydlone tym zwycięstwem pokonały ,,Aleksandrię” w pierwszym secie. Drugi set należał do naszych dziewczyn, które szybko otrząsnęły się po przegranej i pokonały włocławianki. Czyli znów tie-break! To już powoli staje się zwyczajem w spotkaniach obu drużyn. Koło fortuny tym razem było łaskawsze dla gości. Przed naszymi dziewczynami zarysował się wtedy jedyny możliwy scenariusz: wygrać z bydgoszczankami.

            Po przerwie zaczął się trzeci, ostatni tego dnia mecz. W pierwszym secie ,,Aleksandria” zaskoczyła ,,Pałacanki” seriami silnych, dobrze wycelowanych serwów i udanych ataków pod siatką, które dały naszym zwycięstwo. Drugi set to z kolei przebudzenie się bydgoszczanek, które mimo ambitnej gry naszych dziewczyn atakowały i zdobywały punkt za punktem. Wynik 1:1 oznaczał kolejny tego dnia tie-break. Wiadomo było, że będzie wyjątkowo zacięty, że oba zespoły dadzą z siebie wszystko, by nie skończyć dzisiejszego spotkania na pozycji przegranego. Tak też było. Najwyższy stopień koncentracji wśród zawodniczek i trenerów; na parkiecie najsilniejsze składy drużyn. Zaciśnięte kciuki u kibiców i momenty, gdy zasychało z emocji w gardle i nie dało się krzyczeć, by dopingować do gry. Punkt za punkt. I wreszcie coraz wyraźniejsza przewaga naszych i… upragnione zwycięstwo! ,,Aleksandria” utrzymała się na pozycji lidera rozrywek, ex-aequo z WTS-em Włocławek.

            W dzisiejszych meczach największe wrażenie zrobiły na mnie dwie Zuzie: Zuzia Lewandowska, której serie niskich, bardzo mocnych serwów zaskakiwały przeciwniczki, a naszym dały sporo punktów i Zuzia Piotrowska (libero), która tak odbierała piłki, jakby potrafiła być w kilku miejscach naraz. Wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek za fantastyczną grę i emocjonujące mecze, gratulacje również dla trenerek – Ewy Openchowskiej i Angeliki Gabrysiak.

 

Anna Stanek