Start arrow Kronika wydarzeń arrow Jasełka bożonarodzeniowe i wyniki konkursu szopek

Jasełka bożonarodzeniowe i wyniki konkursu szopek Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Agnieszka Marjańska   
22.12.2017.

Image
 

W tradycję naszej szkoły na stałe wpisują się jasełka bożonarodzeniowe, które co roku wprowadzają nas  w atmosferę świąteczną i przypominają, że świętujemy najważniejsze wydarzenie w historii ludzkości- przyjście na świat Zbawiciela. Tegoroczne jasełka przygotowali uczniowie klasy IVa wraz z koleżankami i kolegami z klas IVb, VIa i VIb.

Na scenie zobaczyliśmy rodzinę, która ubiera choinkę, wypatruje pierwszej gwiazdy, a przy wigilijnym stole czyta Ewangelię, dzieli się opłatkiem i słucha opowieści o narodzinach Jezusa. W tym samym czasie Maryja z Józefem wędrują do Betlejem, aby w opuszczonej stajence mógł się narodzić Syn Boży. Do szopki przybyli też pasterze i trzej królowie z darami.

Jasełka oparte na przekazie biblijnym wzbogacone zostały wykonaniem najpiękniejszych polskich kolęd, które pod kierunkiem p. Doroty Stanickiej zaśpiewały uczennice zkl.VIa i VIb. Zabrzmiały również kolędy zagrane przepięknie na skrzypcach przez Anielę Kulpę i na klarnecie w wykonaniu Anny Janik.

Po przedstawieniu życzenia świąteczne złożyła wszystkim pani dyrektor Małgorzata Wdowczyk, a następnie ogłoszono wyniki konkursu szopek bożonarodzeniowych. Nagrody, które ufundował proboszcz parafii Odolion ks. Janusz Stanowski odebrali:

1.miejsce ex aequo Natalia i Patrycja Majchrzak z kl.IVb oraz Igor Krzyżanowski z kl.Vb

2.miejsce ex aequo Nina Augustyniak kl.IVb oraz Lena Rynicka kl.IVc i Jan Rynicki kl.I

3.miejsce Julia Romanowska kl.I

Wyróżnienia otrzymali:

Ksawery Kaczmarek kl.II, Martyna Korzeniewska kl.I, Anna Wozińska kl.VIa, Miłosz Biegała i Dominik Nowak kl.IIIb, Gabrysia Nowak i Rozalia Leśnikowska kl.IIIb, Amelia Taranowska kl.IVb, Miłosz Tomczak kl.IIIa, Oskar Guzikowski kl.IIIb, Julia Sobierajska kl.II, Krzysztof Malinowski kl.IIIb, Daria Waśkowska kl.I i Julia Waśkowska kl.IVb, Roksana Pawlak kl.Vb

Agnieszka Marjańska 

 

Image