Start arrow Kronika wydarzeń arrow Warsztaty kreatywno-edukacyjne z Wyspą Młodych Kolumbów

Warsztaty kreatywno-edukacyjne z Wyspą Młodych Kolumbów Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Łoś   
02.03.2018.
Image

Mróz za oknem, szron na szybach, lód na drodze… to najlepszy czas, żeby poznać tajemnice lodu. W tym celu, 2 marca 2018 roku, klasy I-III uczestniczyły w warsztatach kreatywno-edukacyjnych, które przeniosły nas do „krainy lodu”. Doświadczenia z ciekłym azotem, wodą i suchym lodem dały nam możliwość zobaczenia, jak róża zamienia się w szkło, mandarynka w pył, balon wystrzałową folią a banan staje się młotkiem do wbijania gwoździ. Efekty zapierały dech! Poznaliśmy zagadnienia z tematu kuchni molekularnej. Obudziliśmy zmysł smaku, gdy Pani z bitej śmietany i ciekłego azotu zrobiła lody. Osłuchaliśmy się z terminami chemicznymi: dwutlenek węgla, kolba, cylinder, zlewka, ciekły azot… Na koniec zanurzyliśmy się w parze z suchego lodu polanego gorącą wodą. Czekamy na kolejne spotkanie z Wyspą Młodych Kolumbów!

Anna Łoś

Image