Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Być jak Ignacy"

"Być jak Ignacy" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Karolina Tubielewicz   
12.03.2018.

 Image

Zakończyliśmy pracę na temat życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie.

Czy wiecie, że Mikołaj Kopernik w wieku 12 lat pierwszy raz w swoim życiu zobaczył zaćmienie słońca. W tym czasie w Toruniu przebywał Kazimierz Jagiellończyk. Zestawienie tak rzadkiego zjawiska na niebie z pobytem króla w Toruniu, zrobiło ogromne wrażenie na młodym Mikołaju. Być może właśnie to umocniło jego zainteresowania?

Mali Odkrywcy Wielkich Rzeczy dowiedzieli się w jaki sposób Kopernik dokonał tak wielkiego odkrycia nie mając nawet lunety, bo wtenczas jej jeszcze nie było! Z pewnością słuszne jest stwierdzenie, że Mikołaj Kopernik był człowiekiem renesansu!

Słyszeliście o Nagrodach Nobla? A wiecie, że Maria Skłodowska-Curie była pierwszą kobietą, która ją zdobyła i do dziś pozostaje jedyną kobietą nagrodzoną dwukrotnie Nagrodą Nobla!

Uczestnikom projektu nie są już straszne pojęcia jak atom, pierwiastek czy cząsteczka, którą można potem zjeść.

W wolnych chwilach eksperymentujemy, bo to lubimy najbardziej. Zobaczyliśmy jak śmiesznie zachowują się rodzynki w wodzie gazowanej, jak barwniki w mleku uciekają od naszego palca zamoczonego w płynie do naczyń i jak można zrobić balonowego szaszłyka.

By łączyć naukę z zabawą rozpoczynamy każde zajęcia grą ruchową. Zobaczcie nasze zdjęcia w galerii i przekonajcie się jak przyjemne może być zdobywanie wiedzy…

 Karolina Tubielewicz

Image 

 

Image