Start arrow Kronika wydarzeń arrow Aleksandria mistrzem województwa!

Aleksandria mistrzem województwa! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Anna Stanek   
17.03.2018.
Image 
 

,,Aleksandria” z tytułem Mistrza Województwa

 

W sobotę, 17 marca, Aleksandrów Kujawski stał się miejscem, na którym skupiła się uwaga fanów siatkówki młodziczek z województwa kujawsko-pomorskiego. W sali gimnastycznej Kolegium Kujawskiego zmierzyły się w II finałowym turnieju trzy najlepsze zespoły, wyłonione w serii dziesięciu rozgrywek pierwszej ligi: UKS ,,Aleksandria” z Aleksandrowa Kujawskiego, WTS KDBS ,,Bank” z Włocławka i KS ,,Pałac” z Bydgoszczy.

Pierwszy turniej finałowy, rozegrany tydzień wcześniej we Włocławku, zakończył się zwycięstwem ,,Aleksandrii”. W drugim turnieju można było się liczyć z zawziętą walką z włocławiankami, które w tym sezonie grają wspaniale, nie ustępując naszym ani umiejętnościami, ani taktyką gry. Pałacanki z kolei chciały za wszelką cenę wygrać choć jeden mecz finałowy, była to dla nich sprawa honoru.

Mecz z WTS-em rozpoczął się od przewagi siatkarek z Włocławka i mimo iż nasze dziewczyny goniły je punktami, nie udało się odzyskać straty. Na trybunach też trwała walka – liczni kibice obu zespołów przekrzykiwali się, skandując: WTS lub UKS. Hasło ,,Aleksandria”, wykrzykiwane początkowo, okazało się za długie w porównaniu z wielokrotnie powtarzanym: WTS. Bębny i wuwuzele hałasowały wyjątkowo zgodnie, reagując i na zdobywane punkty, i na ich stratę.  W drugim secie zagrał w naszych duch bojowy i sprawnie uzyskały prowadzenie, które utrzymały do zdobycia 25. punktu. Aleksandrowianki wytrzymały wojnę nerwów – nasze mistrzynie tie-breaków  i tym razem były górą. Później był szał radości na parkiecie i na trybunach oraz gratulacje i uściski dla dziewczyn i trenerek.  

Po przerwie ,,Aleksandria” zaczęła ostatni mecz, w którym bydgoszczanki okazały się przeciwnikiem trudnym, ale nie do pokonania. Oba sety należały do drużyny gospodarzy. ,,Pałac” Bydgoszcz, utytułowany zespół, mający na swoim koncie wiele sukcesów, odjeżdżał z finałowych rozgrywek bez punktów za zwycięstwo. Nasze dziewczyny zaś ponownie pokazały mistrzowską klasę, zwyciężając z Włocławkiem 2:1 i z Bydgoszczą 2:0. Tym samym wywalczyły tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Siatkówce Młodziczek w sezonie 2017/18. Na parkiecie bardzo szybko znaleźli się kibice, gratulacjom nie było końca, a trenerka fruwała do góry, podrzucana przez ojców siatkarek.

Po meczach nastąpiła ceremonia wręczenia pucharów i medali, a zaszczyt ten przypadł pani Małgorzacie Wdowczyk, dyrektor szkoły w Stawkach, w towarzystwie przedstawiciela Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Miłym akcentem uroczystości było skandowanie przez zawodniczki ,,Brawa dla…” kolejno nagradzanych zespołów, co wprowadziło przyjacielską atmosferę wśród dotychczasowych rywalek. Nasze ,,złotka” to: Nina Tłuchowska (kapitan), Nikola Tumińska, Wiktoria Mić, Zuzanna Lewandowska, Julia Gradowska, Wiktoria Grącka, Patrycja Machtelewska, Zuzanna Piotrowska, Klaudia Chojnacka, Karolina Suwalska, Marika Chełmińska, Roksana Frączek, Roksana Jaskrowska, Oliwia Trawińska i Julia Zdrojewska. Ich trenerkami są: Ewa Openchowska i Angelika Gabrysiak.

Impreza tak pod względem sportowym, jak i organizacyjnym stała na wysokim poziomie, co przyznali zgodnie i licznie przybyli kibice ,,Aleksandrii”, i goście. Postarali się o to przede wszystkim rodzice naszych zawodniczek, a obecność wielopokoleniowych rodzin, oklaskujących swoje uzdolnione dzieci, nadała imprezie rodzinny klimat. Radość ze zwycięstwa zjednoczyło kibiców, a zawodniczki podziękowały im na koniec za mobilizujący do walki doping. Ten będzie im jeszcze potrzebny nie raz – przed dziewczętami kolejny etap rywalizacji – tym razem w turniejach o mistrzostwo Polski. Gratulujmy zespołowi sukcesu i trzymajmy kciuki za zwycięstwa w następnych meczach – tym razem z najlepszymi zespołami pozostałych województw.

 

Anna Stanek

 Image 

Image 
Image