Start arrow Kronika wydarzeń arrow "Dzień wiosny" w klasach I-III

"Dzień wiosny" w klasach I-III Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Autor: Dorota Świtońska   
21.03.2018.

Image

Image

 

            Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się w barwnym korowodzie na powitanie wiosny. To czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny… A my tego dnia chcieliśmy obudzić Panią Wiosnę! Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze, wygłaszali hasła zachęcające zimę do ustąpienia miejsca następnej porze roku. W ramach akcji „ Cała Polska Czyta Dzieciom” przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przeczytali opowiadanie pt. „ Podróż Wiosny”. Oprócz tego przygotowali rekwizyty, które miały pomóc w zapamiętaniu i zrozumieniu treści. Po wysłuchaniu opowiadania uczniowie klas I-III wykonali kolorowe i ciekawe ilustracje. Ponadto każda klasa wybrała się na wiosenny spacer…

 

Dorota Świtońska

Image